Akcijų ir žemiausių kainų paieška: praktiškumas ar savotiškas hobis?

„Palauksiu, kol bus akcija, tada pirksiu“ – ar vartojate šią frazę? Šiandien akcijos tikrai vaidina reikšmingą vaidmenį priimant sprendimą pirkti. Tik ar tai galėtų stebinti, kai jos dažnu atveju suteikia unikalią galimybę už tą patį daiktą mokėti kur kas mažesnę kainą. Tokios progos praleisti tikrai ne valia, ypač jei pirkinys nepigus, pavyzdžiui, naujas televizorius, o juk pigiausi televizoriai — išpardavimo metu. Tik kada akcijų „medžioklė“ yra paskatinta praktiškumo, o kada jau tampa hobiu?

Planuoti pirkiniai pigiau

Jei pirkinys yra reikalingas ir suplanuotas iš anksto, tuomet ieškoti žemiausios kainos yra tikrai praktiškas sprendimas. Verta palyginti skirtingų pardavėjų pasiūlymus, pasidomėti, gal kažkurioje prekybos vietoje kaip tik toms prekėms taikoma akcija.

Akcijų „medžioklė“ – savotiškas pomėgis

Pomėgis, kuris dar ir ne visai pasiteisinantis finansiniu požiūriu. Pirmuoju atveju aprašėme, kad naudinga ieško žemų kainų, kai pirkinys yra suplanuotas. O šiuo atveju kiek kitaip – čia akcijos paskatina pirkti, nepriklausomai nuo to, ar pirkinys reikalingas ir planuotas. Taip jau yra, kad kartais susigundoma daiktais, kuriems skelbiama itin didelė nuolaida, ir tik vėliau suvokiama, kad to daikto nė nereikėjo. Tokia akcijų paieška, kai nėra suplanuoti pirkimo, gali būti vadinama savotišku pomėgiu.