Ar tikrai verti dėmesio pinigų tikrinimo aparatai?

Ar tikrai verti dėmesio pinigų tikrinimo aparatai?

Ar tikrai verti dėmesio pinigų tikrinimo aparatai?

Nors šiandien vis daugiau žmonių noriai atsiskaito kreditinėmis ar debetinėmis kortelėmis, tačiau nemaža dalis vis dar naudoja grynuosius pinigus. Nors kaip įmanoma labiau visos institucijos bando šių atsiskaitymų išvengti ir siūlo juos mažinti, bet kad ir kaip jos stengtųsi, palyginti grynųjų atsiskaitymo dalis išlieka vis dar nemaža. Atsiskaitant kupiūromis didesnė tikimybė būti apgautiems ir neuždirbti pelno. Tačiau ir tokiems atvejams vis labiau bandoma užkirsti kelią ir vienas iš jų yra pinigų tikrinimo aparatai.

Galbūt tokie aparatai nėra būtini?

Kartais galima girdėti, kad padirbtus pinigus lengva atpažinti. Kiekvienas paėmęs netikrą kupiūrą suprastų, kad ji yra padirbta. O pakėlus ją prieš šviesą iš tam tikrų detalių galima matyti, kad jie yra netikri. Galbūt čia ir yra tiesos tiems, kas daug dirba su pinigais ir grynieji yra jų kasdienybė. Tuomet natūralu, kad padirbtus pinigus jiems nėra sunku atpažinti. Tačiau tie, kas rečiau arba visai nesusiduria su jais, turbūt tai būtų neįmanoma. Juk ir šiandien padirbinėjami pinigai yra labai profesionaliai bandant atkartoti visus įmanomus ženklus. Tačiau net ir per skubėjimą, kurie turi nemažą patirtį su banknotais, gali apsirikti kai yra skubama ir tinkamai jų neįmanoma apžiūrėti. Todėl dėl saugumo, tokie aparatai yra privalomi ten, kur grynųjų pinigų srautai yra nemaži. Geriau jau investuoti į tokį aparatą, nei kad vėliau skaičiuoti didelius nuostolius.

Kokios vyrauja pinigų tikrinimo aparatų kainos?

Kadangi jų rūšių yra tikrai nemažai, jos gali vyrauti pačios įvairiausios. Galbūt mažoms parduotuvėms, kur lankytojų nėra iš tiesų labai daug, užteks ir minimalaus aparato, ar netgi rašiklio. Tad tokia investicija nebus didelė, o saugumo atžvilgiu bus galima išvengti labai didelių nuostolių. Jeigu didesnė įmonė dirba su dideliais pinigų srautais, tuomet jos turėtų investuoti į tikrai išmanius aparatus, natūralu, kad jų kaina bus kur kas didesnė, nei kad tokių, kurių užtektų nedidelėms parduotuvėms. Tad pinigų tikrinimo aparatai yra labai individualus dalykas ir juos renkantis reikia žiūrėti į situaciją individualiai ir tik nuo to priklausys, kokią kainą reikės sumokėti.

Ką naudinga žinoti apie pinigų tikrinimo aparatus?

Pateikiame kelis svarbius ir galbūt dar niekur negirdėtus faktus apie pinigų tikrinimo aparatus:

  • Norint turėti pačią didžiausią apsaugą, reikėtų rinktis magnetinio tipo aparatus. Kadangi banknotuose yra feromagnetinių komponentų, o jų yra neįmanoma suklastoti, tad perleidus pinigus per šį aparatą iš karto bus aišku, ar jie yra padirbti.
  • Galima rinktis iš gana nemažo pinigų tikrinimo aparatų tipų, jie gali būti ultravioletinių spindulių, automatinių, kombinuotų pinigų tikrinimo aparatai. Todėl kiekvienas turėtų rinktis pagal savo poreikius.
  • Pats paprasčiausias pinigų tikrumui patikrinti gali būti naudojamas specialus pieštukas. Jį gali turėti bet kas. Užpiešus ant banknoto, jeigu jis yra padirbtas, pieštuko spalva pasikeis.

 

Komentarai išjungti.