Baldų furnitūra, apie kurią žinome itin mažai – stalčių įdėklai

Baldų furnitūra dažniausiai įsivaizduojama gana tiesmukai – lankstai, stalčių bėgeliai, kabyklos, rankenėlės. Tai tokie furnitūros elementai, kurie yra žinomi visiems, nes nuo jų priklauso baldų funkcionalumas, o patogumai nustumiami į antrą planą.

Šiandien norėtume atkreipti dėmesį į patogumus užtikrinančią baldų furnitūrą. Ji nėra dažnai matoma, todėl natūralu, kad apie ją žinome kiek mažiau.

Kadangi tokių detalių yra labai daug, susikoncentruosime į stalčių. Kokie priedai yra aktualūs tik stalčiams? Kas padaro juos patogesnius naudoti? Štai keletas baldų furnitūros detalių, kurios yra svarbios ir naudingos tam tikrais gyvenimo atvejais.

Rinkitės kokybišką baldų furnitūrą – apsilankykite Hetlita.lt

Įrankių dėklai stalčiams

Virtuvės balduose įrankių dėklas turi būti bent viename iš stalčių. Tai plastikinis arba medinis įdėklas, kuris tiesiog įsistato į stalčiaus vidų. Jis turi daugybę skyrelių, kurie skirti šaukštams, peiliams, šakutėms, samčiams ir kitiems virtuvėje naudojamiems įrankiams. Įrankių įdėklai paprastai būna balti, tačiau pastaruoju metu labai populiarūs , antracito arba pilkos spalvos, taip pat įvairiausi mediniai įdėklai. Įrankių dėklai yra įvairių dydžių ir aukščių, todėl renkantis juos reiktų atsižvelgti į stalčių išmatavimus. Plačiau: https://hetlita.lt/295-ideklai-stalciams 

Stalčiaus pertvaros

Stalčių pertvaros yra skirtos stalčių sudalinti į dvi ar net keturias dalis. Tokie stalčiai labai patogūs miegamajame, kur galima susiskirstyti kojines, apatinį trikotažą. Aišku, galima naudoti ir kitą elementą – dėžutes, tačiau su pertvaromis taupoma vieta. Pertvaros tinkamos ir virtuviniams stalčiams. Dar stalčių suskirstymui naudojami profiliai ir skirtukai, tokiu būdu galima sudalinti stalčių į bet kokio dydžio dalis.

Stalčiaus kilimėlis

Elementu ir paprasta – stalčiaus dugne padėti kilimėlį. Jo paskirtis labai paprasta – kad stalčiuje esantys daiktai traukiant stalčių nevažinėtų pirmyn ir atgal ant gana slidaus stalčiaus dugno. Stalčiaus kilimėlis gali būti skirtingų spalvų ir tekstūrų.

Įdėklai lėkštėms ir dubenėliams

Labai reikalinga detalė kiekvienoje virtuvėje. Nors įprasta lėkštes dėti į spintelėje esančią džiovyklą, kad nuvarvėtų vanduo, kartais ir stalčiuose reikia įrengti lėkščių dėtuves. Galimi du variantai: 

  1. Specialus įdėklas horizontaliai sudėtoms lėkštėms. Tai specialus stovelis, į kurį įdedama visa lėkščių rietuvė ir įstatoma į stalčių, kad nesidaužytų į kitus daiktus.
  2. Tradicinė lėkščių džiovykla yra įstatoma į stalčių ant specialaus padėklo, kad vandens likučiai nepakenktų stalčiaus dugnui.

Abu įdėklai turi vieną rimtą minusą – jie yra pritaikyti tik tam tikro dydžio lėkštėms. Įdėję didesnę lėkštę galite nebeuždaryti stalčiaus arba ji tiesiog netilps į rietuvę dėl apsauginių mechanizmų.

Įdėklai puodams

Puodai yra dedami į specialią spintelę, tačiau kartais reikia panaudoti ir erdvius stalčius jiems laikyti. Tokiu atveju yra specialios pertvarėlės-įdėklai puodams. Tai tiesiog grotelės be jokio dugno, įstatomos į stalčių. Puodas dedamas į jų vidų. Rekomenduojama pakloti kilimėlį, kad puodo dugnas neištepliotų stalčiaus dugno.

Dėžutės stalčiams

Į stalčių sudėliotos įvairių dydžių dėžutės tinka laikyti praktiškai viskam. Jos labai lengvai panaudojamos vaiko kambario balduose, drabužinės stalčiuose, virtuvės baldų stalčiuose, vonios balduose ir net biuro balduose. Universali detalė, kurią galima pritaikyti pagal individualius poreikius.

Baldų furnitūra stalčiams yra gana paprasta, bet tinkamai pasirinkus spalvas ir tekstūras, galima išlaikyti ir originalų dizainą. Rinkitės „Hettich“ baldų furnitūrą – neprašausite pro šalį. https://hetlita.lt/ rasite daugiau informacijos.