Daugiausiai poilsiautojų dėmesio sulaukiantys Palangos miesto objektai

Vasara – jau visai ne už kalnų. Tad, tikriausiai, pradėjote mąstyti – ką gi įdomaus veiksite atostogų metu. Žinoma, poilsis užsienyje visada vilioja. Tačiau pripažinkite, nuvažiuoti į Lietuvos pajūrį bent kelioms dienoms – privaloma. O ypač, į Lietuvos atostogų sostine vadinamą Palangą. Šiame straipsnyje išskyrėme kelis Palangos miesto objektus, kurie kasmet susilaukiau daugiausiai poilsiautojų dėmesio. Galbūt juos, šiemet, aplankysite ir jūs?

Palangos tiltas

Palangos tiltas – tai objektas, kurio į šį sąrašą tiesiog negalėjome neįtraukti. Juk jis, net ne vasaros sezono metu, pritraukia galybę žmonių. O, esant puikiam orui, poilsiautojai tiesiog plūsta ant tilto norėdami pasigerėti išskirtine perspektyva į jūros horizontą, bangų mūšą bei, žinoma, saulėlydį. Ne veltui Palangos tiltas dažnai įvardijamas kaip viso miesto simbolis.

Ar žinojote, jog Google paieškos sistemoje įvedę „Palangos tiltas tiesiogiai“, savo kompiuterio ar telefono ekrane galite stebėti Palangos tiltą „čia ir dabar“. Žmonių srautas, bangų dydis, debesuotumas – šią informaciją galite sužinoti dar prieš eidami į paplūdimį. Beje, įdomu dar  tai, jog dalis žmonių tiesioginę tilto transliaciją stebi net nebūdami Palangoje. Saulėlydis internetu gal ir mažiau stulbinantis nei realybėje, tačiau vis tiek vertas dėmesio. Palangos tiltas tiesiogiai – tai galimybė pabūti pajūryje per nuotolį.

Palangos apžvalgos ratas

Ką tik aptarėme senąjį Palangos miesto simbolį. O dabar norime jus supažindinti su naujausiu, atsidariusiu vos prieš kelias dienas, tai – Palangos apžvalgos ratas. Moderniausiais ir aukščiausiais kada nors Lietuvoje buvęs apžvalgos ratas – taip galima apibūdinti šį gražuolį. Žmones jis pakelia į 40 metrų aukštį, o atsiveriantys vaizdai – tarsi iš atvirutės.

Į bilieto kainas įskaičiuoti trys apsisukimai per maždaug 10 minučių. Viena kabina talpina 6 žmones, o iš viso į ratą telpa iki 160 svečių. Beje, galime pasidžiaugti ir tuo, jog Palangos apžvalgos ratas veiks ištisus metus. O žiemos sezono metu kabinos bus šildomos.

Palangos Kurhauzas

Palangos Kurhauzas, arba Palangos kultūros ir jaunimo centras, – tai istorinė vieta, menanti 19 a. pabaigą. Grafo J. Tiškevičiaus pastatytas restoranas neilgai trukus išsiplėtė į viešbutį. O vėliau – šokių, spektaklių, koncertų erdvę, susibūrimų vietą.

Praėjo daugybė metų, o Kurhauzas iki šiol traukia poilsiautojus. Ši salė – profesionalaus scenos meno erdvė. Nuo klasikos iki džiazo ar populiariosios muzikos. Visus metus čia vyksta galybė renginių. Tad vasarą, poilsiaujant Palangoje, verta užmesti akį į Kurhauzo programą – tikrai rasite renginį, kuris artimas jūsų širdžiai.

Gintaro muziejus

Gintaro muziejus – dar viena Palangos vieta, sulaukianti galybės lankytojų: tiek lietuvių, tiek kurorte viešinčių svečių iš užsienio. Šis muziejus – tai Lietuvos dailės muziejaus padalinys, kuriame eksponuojamas gintaras bei jo dirbiniai, teikiama informacija apie gintaro susidarymą, istoriją.

Jeigu nesate lankęsi šiame muziejuje arba viešėjote jame prieš daugelį metų – rekomenduojame šią vasarą jį aplankyti. Pamatysite atsinaujinusį muziejų, originalias ekspozicijas, galėsite sudalyvauti edukacinėse veiklose. O taip pat sužinosite apie grafų Tiškevičių gyvenimą šiuose ištaiginguose rūmuose.

Palangos miesto botanikos parkas

Ramus pasivaikščiojimas, džiaugiantis nuostabia, sutvarkyta aplinka – jeigu tai jūsų atostogų idilė, viešėdami Palangoje tiesiog privalote aplankyti botanikos parką. Ne be reikalo ši miesto erdvė vadinama Palangos perlu – talentingai suprojektuotas parkas gali pasigirti spalvingas gėlynais, meistriškai išvedžiotais takeliais bei kaitrią dieną džiuginančiais medžių pavėsiais.

O ar žinojote, jog kadaise šiose vietose būta pelkių? Būtent grafai Tiškevičiais nusprendė, jog pelkių turi nebelikti ir pasisamdė garsų prancūzų kraštovaizdžio architektą Eduardą Fransua Andrė, kuris teritoriją pavertė rojaus kampeliu žemėje. Praėjo kone šimtmetis, o parkas vis dar džiugina Palangos svečius.