Emocijų centras: psichologinės savijautos fiziniai simptomai

Emocijų centras: psichologinės savijautos fiziniai simptomai

Turbūt neretai tenka susidurti su skausmais, kūno disfunkcijomis ar kitokiais fiziniais sutrikimais, kurių priežasties tiesiog ,,nėra’’. Emocijų centras užtikrina, jog dažna tokių simptomų priežastis slypi mūsų viduje. Neišsakytos emocijos, neišreikšti jausmai ar problemos, kurias pridengiame šypsena ir mintimis dažnai pasireiškia fiziniais sutrikimais. Ir net jeigu to nepripažįstame, kūno signalai mums išduoda visai ką kitą.

Emocijų centras pasakojo, kokie simptomai gali išduoti psichologines bėdas

Emocijų centras susiduria su pacientais, kurie dažnai jaučia psichosomatinius skausmus. Visi tyrimai geri, jokių pakitimų kūne nerandama, tačiau kažkodėl vis tiek skauda galvą, pykina, atsiranda bėrimas. Tokiu atveju reikėtų susirūpinti savo psichologine sveikata ir pagalvoti, ar kažko nuo savęs nebandome paslėpti? 

Yra ir daugiau įvairių fizinių simptomų, kurie gali atsirasti kaip ilgalaikio streso ar emocinės traumos pasekmė. Emocijų centras išskiria kelis pagrindinius sutrikimus, kurie gali indikuoti apie vidinę mūsų būseną: pakilęs ar šokinėjantis kraujospūdis, galvos skausmas ar svaigimas, bruksizmas (griežimas dantimis, nevalingas žandikaulio suspaudimas), hormonų disbalansas, nemiga, skrandžio skausmai. Žinoma, šie simptomai nebūtinai yra sukelti psichologinių problemų, tačiau jei tyrimai ir apsilankymai pas gydytojus nerodo jokių pokyčių, Emocijų centras rekomenduoja apsilankyti pas specialistą ir paieškoti gilesnės šių sutrikimų priežasties.

Kokie išgyvenimai gali sukelti tokius simptomus?

Psichosomatiniams skausmams atsirasti priežasčių gali būti daug ir įvairių. Emocijų centras dažnai kalbasi su žmonėmis, kurie patiria daug streso ir įtampos darbe ar asmeniniame gyvenime, yra patyrę sunkias emocines traumas (pavyzdžiui, netektį), jaučiasi emociškai išsękę ar perdegę. Tai tik kelios priežasties įvairiems fiziniams skausmams atsirasti. 

Svarbu atsiminti, jog ilgai negydomi psichologinių problemų sukeliami skausmai gali peraugti ir į rimtas ligas. Dėl to Emocijų centras rekomenduoja ieškoti pagalbos tik juos pajutus. Net menkiausi skausmai gali išduoti slypinčias problemas, o kai nepadeda vaistai, tyrimai nerodo nukrypimų – reikia gydyti savo vidų iš kitos pusės. Pavyzdžiui, depresiją ar nerimą patiriantys žmonės turi didesnę riziką susirgti širdies ligomis, cukriniu diabetu ir kitomis lėtinėmis ligomis. Tad laukti, kol psichologinės problemos sukels ir fizine ligas, tikrai nėra verta. Savo sveikata pasirūpinkite iš anksto. O čia jums gali padėti ir Emocijų centras.

Komentarai išjungti.