Gerklės skausmas suaugusiems

Gerklės skausmas suaugusiems

Gerklės skausmas gali būti nemalonus, skausmingas ir kartais apsunkinantis rijimą pojūtis. Daugumą gerklės skausmo atvejų sukelia virusinė infekcija, tačiau yra ir kitų priežasčių, kodėl gerklę gali raižyti.

Gerklės skausmas gali būti infekcijos, pvz., peršalimo ar gripo, požymis. Daugeliu atvejų jis praeina per savaitę, bet jei gerklės skausmą lydi karščiavimas, pasitarkite su gydytoju. Jeigu situacija rimtesnė, gali būti reikalingas ir LOR gydytojas. Tai specialistas, kuris specializuojasi ausų, gerklės ir nosies lygų gydyme.

Ar jums sunku nuryti? Ar jaučiate, kad gerklės gale kažkas įstrigo? Ar jūsų balsas užkimęs, o gerklę tarsi kažkas drasko?

Tai dažni gerklės skausmo gretutiniai požymiai. Kai skauda gerklę, norisi sužinoti, kas tai sukėlė. Tokiu būdu galite veiksmingai ją gydyti ir greitai grįžti prie valgymo ir gėrimo be skausmo.

Kas sukelia gerklės skausmą?

Gerklės skausmo priežastys gali būti įvairios – nuo peršalimo iki bakterinės ar virusinės infekcijos. Norint pasirinkti tinkamiausią skausmo valdymo variantą, svarbu suprasti pagrindines skausmo priežastis.

Gerklės skausmas yra labai dažnas ir gali paveikti žmones kelis kartus per metus. Maždaug 10% pacientų, besikreipiančių į gydytoją, skundžiasi pasikartojančiais gerklės skausmo simptomais.

Daugeliu atvejų gerklės infekciją sukelia virusai ar bakterijos. Apskaičiuota, kad virusai sukelia apie 85% gerklės infekcijų suaugusiems ir 70% vaikų, o bakterijos yra kaltos dėl 30% gerklės skausmo.

Kaip gydyti gerklės skausmą?

Tinkamas gerklės skausmo gydymas priklauso nuo pagrindinių priežasčių. Daugeliu atvejų gerai veikia namų sąlygomis pagamintos priemonės, pavyzdžiui, gurkšnoti šiltus ir raminančius gėrimus,. Norėdami sumažinti uždegimą ir skausmą, pasikonsultavę su gydytoju, galite vartoti skausmą malšinančius nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, tokius kaip ibuprofenas ar paracetamolis. Skausmą taip pat malšina šios priemones:

1) gargaliuokite gerklę šiltu ir sūriu vandeniu (1 arbatinis šaukštelis druskos į stiklinę vandens). Nenaudokite karšto vandens, nes tai gali dar labiau pabloginti gerklės būklę;

2) gerkite daug skysčių, kad gerklė būtų drėgna. Geras pasirinkimas yra žolelių arbata su medumi arba šiltas vanduo su citrina. Įrodyta, kad medus yra veiksmingas gerklės skausmo malšinime;

3) valgykite minkštą maistą, pavyzdžiui, sriubą;

4) naudokite pastiles, kad gerklė būtų drėgna ir sumažėtų skausmas;

5) venkite šaukti, dainuoti ir kartais net kalbėti. Tokiu būdu tausosite balso stygas;

6) dėl gerklės skausmo galite jaustis pervargę, o kartais gydymo namuose gali ir nepakakti.

Jeigu situacija negerėja arba blogėja, kreipkitės pagalbos į gydytojus.

Komentarai išjungti.