KĄ ĮDOMAUS GALIMA PAMATYTI LIETUVOJE?

Klysta tie, kurie mano, jog Lietuvoje nėra nieko įdomaus, kas būtų verta dėmesio, ką reikėtų pamatyti. Kiekvienas šalies regionas turi ką parodyti. Be to, keliauti po gimtąjį kraštą kainuoja žymiai pigiau, nei nuotykių ir egzotikos ieškoti kitur. Apie įdomesnes ekskursijas Lietuvoje informacijos ieškokite interneto portale Pickvibe.

Ką keliautojams siūlo Aukštaitija?

Aukštaitija yra pats didžiausias etnografinis Lietuvos regionas. Turistų jis yra mėgstamas už tai, kad jame labai gausu ežerų, tarp kurių – Baluošas, Tauragnas, Laumakėlis, Alaušas,  o ir sraunių upių netrūksta – Šventoji, Minčia, Žeimena ir Neris. Todėl prie jų turistams yra siūloma įvairiausių pramogų – plaukiojimas baidarėmis ar katamaranu, lepinimasis paplūdimyje.

Kulinariniams turistams Aukštaitijoje būtina paragauti ypatingo skonio žagarėlių ir spurgų, aukštaitiškų blynelių ir sklindžių, o šiauriniame regiono pakraštyje – Pasvalyje, Pakruojyje ir Biržuose galima pagurkšnoti nepakartojamo skonio alaus. Aišku, su šiuo gėrimu reikėtų elgtis atsargiai, nes apie jo išdykėliškus pokštus žino visa Lietuva. Norintiems ypatingos egzotikos, privalu paviešėti Pakruojo dvare.

Kuo turtingos Dzūkija ir Suvalkija?

Dzūkija be savo šilų ir girių, turtingų voveraitėmis, šilbaravykiais ir baravykais, be Varėnos, Druskininkų, Merkinės su savo piramide ir dviejų šlovingų upių santaka, garsėja savo kalendorinėmis šventėmis, egzotiškais etnografiniais kaimais. Čia būsite pavaišinti iš bulvių keptomis bandelėmis, paragausite patiekalų iš grikių.

O Suvalkijoje galėsit grožėtis įstabaus grožio Aštriosios Kirsnos, Paežerių, Zyplių ir kitais dvarais. Čia neįmanoma nesižavėti Nemuno kilpų regioniniu parku, pasivažinėti Lietuvos upių tėvo pakrante besidriekiančiu plentu.Be to, suvalkiečiai gausiai augina ne tik cukrinius runkelius, bet ir bulves. Iš pastarųjų pagamina įstabaus skonio kugelius, bulvinius vėdarus ir cepelinus.

Kuo didžiuojasi Žemaitija ir Mažoji Lietuva?

Žemaitija, ypač Skuodo kraštas didžiuojasi seniausiu visoje Lietuvoje Apuolės piliakalniu, didžiausiu šalyje Barstyčių akmeniu ir vienintele akmenų karalyste Mosėdyje. Žemaitijos sostinėje Telšiuose, Plungėje, Kretingoje bei Rietave irgi yra į ką pasižiūrėti, ką aplankyti.

Mažojoje Lietuvoje akivaizdžiai pastebimas istorinės žemės Prūsijos etninis ir architektūrinis palikimas. Ką jau bekalbėti apie Kuršių nerijos, Ventės rago senųjų žvejų kaimelių, Hugo Šojaus dvaro, Tomo Mano namelio žavesį. Tad keliaukite ir mėgaukitės!