Kaip sutramdyti pyktį kelyje?

Kaip sutramdyti pyktį kelyje?

Lietuviai vairuotojai kelyje itin emocionalūs

Esant dideliems automobilių srautams Lietuvos didmiesčiuose, bei miesteliuose, natūralu, jog kai pasitaiko įvairiausių tipų vairuotojų. Vieni yra mandagūs ir save bei kitus gerbiantys, kiti lėti bei atsargūs, vieni per daug pasitikintys savimi, o kai kurie agresyvūs bei linkę sukelti avarines situacijas kelyje.  Kai kurios situacijos vairuojant, tiesiogine to žodžio prasme gali išmušti iš savitvardos, ypač kuomet matome akivaizdų, chuliganiškų paskatų vairavimą, lenkimą neleistinose vietose, ar net avarinių situacijų sukėlimą. Praradus savitvarda, galime pradėti vadovautis nebe sveiku protu, o pykčiu norėdami atkeršyti, ar kitaip pakenkti kelių chuliganams. Tačiau kai kuriais atvejais, galime pakenkti patys sau. Tad šiame straipsnyje norime pasidalinti patarimais, iš mūsų pusės. Kaip kelyje išlikti šaltų nervų, net esant ekstremaliomis situacijomis.

Svarbu nepasiduoti provokacijoms

Jei matote, jog kelyje asmuo elgiasi neadekvačiai, praneškite apie tai trumpuoju pagalbos numeriu 112. Jokių būdu nepulkite stabdyti automobilio ir aiškintis, ar tuo labiau lenktyniauti kelyje. Tai gali pernelyg skaudžiai kainuoti Jums, o pats provokatorius gali likti nenubaustas. Arba dar blogiau, galite likti įvykio kaltininkas.

Daugelis neišprususių vairuotojų savo pyktį išlieja parodydami kitiems vidurinį pirštą. Taip elgiasi tik žmonės turintys itin žemą intelektą, o rodydami tokius gestus kitiems vairuotojams ( nesvarbu ką ir kur jis padarė) žemina tik patys save. Mes tikimės, jog mūsų skaitytojai yra supratingi ir taip nesielgia ir nesielgs ateityje.

Jei Jus esate visiškai išmušti iš vėžių, patariame sustoti ir nusiraminti. Atlikti kvėpavimo pratimus ar pasivaikščioti, paklausyti muzikos. Kai kuriems žmonėms padeda sustoti ir “išsirėkauti” automobilyje. Tačiau šis variantas galioja tik tuo atveju jei esate vieni.

Jums reikia tiesiog nukreipti mintis kur nors kitur, o kaip tai padaryti geriausiai, atsakymą žinote tik Jus pats.

Stebėkite aplinką

Pats geriausias dalykas, kurį galite padaryti tai užbėgti įvykiams už akių. Jei matote, jog kelyje vienas ar kitas automobilis elgiasi neadekvačiai, geriau jo išvengti. Tai galima padaryti arba aplenkiant, arba atsiliekant ir palaikyti saugų atstumą. Viskas priklauso nuo situacijos. Daugiau naudingų patarimų galite rasti internetiniame portale reidasofficial.lt

 

Komentarai išjungti.