Kaip veikia saulės elektrinės?

Kaip veikia saulės elektrinės?

Saulės elektrinės ne tik sparčiai plinta visame pasaulyje, bet ir po truputį lietuviai į jas žiūri su pasitikėjimu ir vis dažniau pasirenka. Jų veikimo principas labai paprastas – iš šviesos gamina energiją, kurią vėliau gali naudoti namuose esantys įrenginiai. Jei energijos sukaupiama per daug ir ji nepanaudojama, tuomet perteklius keliauja į ESO tinklus, kur yra saugomas iki tol, kol bus pagaminta per mažai energijos ir reikės naudoti perteklių. Saulės elektrinė ne tik veikia paprastai, bet ir priežiūros jai beveik nereikia. Vienintelis jūsų darbas bus nuvalyti modulius, jei susikaups nešvarumų ar lapų. Na, o tai daryti reikės vos keletą kartų per metus, naudojant nebrangias šluostes, kurios nepažeistų modulių paviršiaus. Taip pat reikės bent porą kartų per metus susisiekti su sertifikuotais specialistais, kurie galėtų patikrinti, ar saulės elektrinė veikia įprastai, neatsirado gedimų. Tiesa, naudinga kartais ir patiems patikrinti, kaip veikia saulės elektrinė. Tokiu būdu galėsite būti tikri, jog ji nepažeista. Atsiradus gedimams, galėsite iš karto susisiekti su rangovu ir jie bus pataisyti laiku, dar neišsiplėtus.

Ar gali neužtekti pagaminamos energijos?

Saulės elektrinės vasaros metu pagamina daugiau elektros energijos, nei reikia. Todėl dažniausiai jos pakanka ir žiemą, kai energijos moduliai gauna iš šviesos šiek tiek mažiau. Tačiau pasirinkus silpnesnės galios saulės elektrinę, gali tekti susidurti su problema, kad energijos neužtenka tam, jog ja būtų aprūpinti visi elektros prietaisai. Tokiu atveju elektros energiją tenka pirkti iš kitų tiekėjų ir mokėti pinigus. Tiekėją pasirinksite iš karto, todėl žinosite ne tik sąlygas, bet ir įkainius. Visgi, jeigu norite išvengti šio proceso ir už elektrą visiškai nemokėti, rinkitės saulės elektrinę atidžiai, kad pasirinktumėte tinkamos galios.

Ar saulės elektrinė tikrai atsiperka?

Saulės elektrinės brangios, tačiau joms taikoma APVA parama, dėl kurios suma sumažėja. Na, o likusi dalis atsiperka maždaug per dešimt metų, priklausomai nuo to, ką pasirinksite.

Komentarai išjungti.