Kas yra karatė. Kokie yra karatė diržai?

Karatė yra populiarus kovos menas, kurio šaknys siekia japonų ir kinų kovos stilius. Pastaraisiais metais jis tampa vis populiaresnis dėl to, kad jame daug dėmesio skiriama savigynai, fiziniam pasirengimui ir asmeniniam tobulėjimui. Nors karatė praktikavimas gali būti pavojingas, jis iš esmės nėra pavojingesnis už bet kurį kitą kontaktinį sportą. O tinkamai išmanant jo kovinių diržų sistemą ir pažangias technikas, tai gali būti neįtikėtinai naudinga patirtis bet kokio amžiaus žmonėms.

Kas yra karatė?

Karatė yra kovos menų rūšis, kilusi iš japonų ir kinų kovos stilių. Jis sukurtas siekiant skatinti fizinį pasirengimą ir kartu mokyti disciplinos, pagarbos ir savigynos technikų. Skirtingai nuo daugelio tradicinių kovos menų formų, karatė nenaudoja ginklų, tokių kaip kardai ar lazdos. Vietoj to praktikuojantys karatistai, norėdami nugalėti priešininkus, pasikliauja tik savo kūno jėga ir vikrumu. Karatė užsiėmimai paprastai skirstomi pagal amžiaus grupes (vaikai / suaugusieji) arba pagal diržų rangą (nuo baltojo iki juodojo).

Kovinių diržų sistema

Kovinių diržų sistema buvo sukurta siekiant stebėti mokinių pažangą karatė mene. Kiekvienas diržas turi savo reikšmę ir reiškia skirtingus mokinio pasiektus įgūdžių lygius. Kylant aukštyn, mokiniai įgyja galimybę naudotis pažangesnėmis technikomis ir dalyvauti aukštesnio lygio varžybose, jei nori varžytis turnyruose.

Paprastai spalvų seka yra tokia: balta → geltona → oranžinė → žalia → žalia → mėlyna → ruda → juoda, tačiau įvairiose mokyklose yra skirtumų, todėl svarbu apsilankyti tokiuose tinklapiuose kaip karate-shido.lt , jogsužinotumėte apie jų rangų sistemą.

Kovinių diržų paaiškinimas

  • Baltas diržas – šis diržas suteikiamas mokiniui išlaikius stojamąjį testą į karatė mokyklą. Šis diržas rodo, kad mokinys moka pagrindines stovėsenas, smūgius, smūgius kojomis, blokus, kritimus ir t. t.
  • Geltonasis diržas – šis diržas rodo, kad mokinys įvaldė pagrindines stovėsenas, smūgius ir smūgius kojomis ir dabar gali pereiti prie vidutinio lygio technikų, tokių kaip kombinacijos ir sparingo pratimai.
  • Oranžinis diržas – šis diržas reiškia, kad mokinys gali pereiti prie vidutinio lygio sparingo kombinacijų ir gynybinių technikų, tokių kaip kritimai ir vengimo manevrai, mokymosi.
  • Žaliasis diržas – šio lygio mokiniai pradės mokytis sudėtingesnių technikų, įskaitant metimus ir sąnarių užraktus, taip pat aukštesnio lygio sparingo pratimų ir formų.
  • Mėlynasis diržas – šio lygio mokiniai jau yra įvaldę visas vidutinio lygio technikas ir pradeda mokytis pažangių formų, tokių kaip naihanchi kata ir gojushiho sho kata, taip pat aukštesnio lygio smaugimų ir užraktų
  • Ruda juosta – šio lygio mokiniai pradeda mokytis dar pažangesnių formų, tokių kaip tsuki no kata ir seisan kata, taip pat dar aukštesnio lygio smaugimų ir užraktų Juodoji juosta – kai mokinys pasiekia šį lygį, jis jau yra įvaldęs visas technikas, reikalingas tam, kad būtų laikomas karatė ekspertu.

Kruopščiai suplanavę savo tikslus kiekviename rangų lygyje, galėsite užtikrinti, kad nuosekliai kilsite kiekviename etape, bet neužsikrausite per daug ambicingais tikslais ir per greitai neperdegsite dėl per didelio krūvio! Tad nebijokite – jau šiandien įsileiskite savo vidinį karį!