Kokią įtaką nekokybiška avalynė daro aplinkai?

Kokią įtaką nekokybiška avalynė daro aplinkai?

Pirkdami batus ar eilines šlepetes, daugelis žmonių nė nesusimąsto kokią įtaką jų pasirinkimas darys ne tik jų komforto užtikrinimui, bet ir apskritai – aplinkai. Tai, ką jūs pasirinksite, tiesiogiai darys įtaką aplinkosaugos procesams. Na, o kokia ji – teigiama ar neigiama – apžvelgiame žemiau.

Kuo pasižymi nekokybiška avalynė?

Žemos kokybės batai dažnai gaminami iš pigių sintetinių medžiagų, tokių kaip poliesteris, poliuretanas (PU) arba putplastis. Šios medžiagos suyra tik per tūkstančius metų, o tai reiškia, kad dauguma jų patenka į sąvartynus, kur kaupiasi nuolatos ir į dirvą išplauna toksiškas chemines medžiagas. Be to, šios medžiagos dažnai gaminamos naudojant pavojingas cheminius junginius, tokius kaip benzenas arba formaldehidas – cheminės medžiagos, kurios, patekusios į orą ar vandenį, kelia rimtą pavojų sveikatai. Ką jau kalbėti apie jų patvarumą – jis yra niekinis, o tai reiškia dažnas išlaidas.

Kodėl svarbu rinktis natūralius audinius?

Natūralių audinių apdirbimas nereikalauja didelių gamtos išteklių. Be to, iš jų gaminama avalynė yra ypatingai tvirta, todėl ilgą laiką gali būti dėvima be didelių susidėvėjimo požymių. Puikiausias pavyzdys – vilnonės tapkės. Vilnos gaminai yra vieni natūraliausių ir svarbiausia – visiškai nekenkiančių aplinkai. Jos apdirbimas yra ypač lengvas ir kas geriausia – nereikalaujantis jokių cheminių junginių naudojimo.

Poveikis gyvūnams

Poliesteris, o tiksliau – mikroplastikas, kuris naudojamas avalynėje, yra ypač žinomas dėl savo gebėjimo susiskaidyti į mažas daleles, kurios vėliau patenka į maisto grandinę per paukščius ar žuvis, jiems atliekas palaikant maistu. Naudojant natūralaus audinio gaminius, tokios problemos smarkiai sumažinamos, nes vilnos gaminiai yra ypač lengvai perdirbami. Net ir tos pačios vilnonės šlepetės gali būti nesunkiai perdirbamos kaip ir visi kiti tokio tipo gaminiai.

Akivaizdu, kad žemos kokybės avalynė turi rimtų neigiamų padarinių tiek aplinkai, tiek laukinei gamtai. Tokio poveikio galima būtų išvengti investuojant į kokybiškus produktus. Nesvarbu, ar renkatės aukščiausios klasės odinius batus ar namines vidaus šlepetes – yra daugybė ekologiškų variantų, kurie neaukos jūsų norimo stiliaus ar patogumo ir tuo pačiu padės apsaugoti aplinką bei gyvūnų gerovę! Jeigu turite galimybę, būtinai rinkitės natūralius avalynės produktus, kurie mažiau kenktų mūsų visų sveikatai!

 

Komentarai išjungti.