Kokias daržoves tinka auginti polikarbonato šiltnamiuose

Jei ketinate pradėti auginti daržoves šiltnamiuose, polikarbonatiniai šiltnamiai yra puiki galimybė pratęsti auginimo sezoną ir užtikrinti optimalias sąlygas augalams. Šios konstrukcijos sukuria kontroliuojamą aplinką, kuri apsaugo augalus nuo atšiaurių oro sąlygų, kenkėjų ir per didelės saulės šviesos. Tačiau kokios daržovės geriausiai auga polikarbonato šiltnamiuose? Panagrinėkime geriausius pasirinkimus sėkmingam derliui gauti.

Polikarbonato šiltnamių privalumai

Prieš pradėdami gilintis į geriausias auginti daržoves, supraskime, kodėl polikarbonatiniai šiltnamiai yra tokie naudingi. Šios konstrukcijos, žinomos dėl patvarių dvigubų sienų plokščių, pasižymi išskirtine izoliacija, todėl sumažina šilumos nuostolius vėsesniais mėnesiais ir apsaugo nuo perkaitimo vasarą. Jos taip pat filtruoja saulės šviesą, užtikrindamos išsklaidytą ir tolygiai paskirstytą šviesą, kuri puikiai tinka augalams augti.

Geriausios auginti daržovės

Lapiniai žalumynai

Polikarbonatiniuose šiltnamiuose puikiai auga lapiniai žalumynai, pavyzdžiui, špinatai, salotos ir lapiniai kopūstai. Kontroliuojama aplinka užtikrina nuolatinį drėgmės tiekimą ir apsaugą nuo ekstremalių temperatūrų, todėl šie žalumynai dera ištisus metus. Dėl negilios šaknų sistemos jie taip pat puikiai tinka auginti šiltnamiuose.

Pomidorai ir paprikos

Pomidorai ir paprikos dievina polikarbonato šiltnamiuose teikiamą šilumą ir stabilumą. Šiems augalams reikia pastovios temperatūros, kad tinkamai užaugtų jų vaisiai. Atidžiai stebėdami ir palaikydami temperatūros ir drėgmės lygį, galite gauti gausų sultingų pomidorų ir gyvybingų paprikų derlių net ir šaltesniais mėnesiais.

Agurkai ir cukinijos

Agurkai ir cukinijos – tai vynmedžiai, kuriems reikia daug vietos ir atramos. Polikarbonato šiltnamiuose sudaromos vertikalaus auginimo galimybės, todėl šios daržovės gali augti ir plisti be apribojimų. Kontroliuojama aplinka taip pat sumažina grybelinių ligų, kuriomis dažnai serga šie vilnijantys augalai, riziką.

Vaistažolės ir prieskoniai

Polikarbonatiniuose šiltnamiuose puikiai auga tokios žolelės kaip bazilikas, mėta ir rozmarinas, taip pat įvairūs prieskoniai. Šiems aromatingiems augalams reikalingos stabilios sąlygos, kad išsiskleistų jų eteriniai aliejai ir aromatai. Tinkamai prižiūrimi augalai džiugins derliumi ir galėsite turėti šviežių prieskoninių žolelių, kuriomis galėsite pagardinti savo kulinarinius kūrinius.

Sėkmingo augimo patarimai

Norėdami užtikrinti šiltnamio daržovių klestėjimą, atsižvelkite į šiuos patarimus:

Temperatūros kontrolė

Palaikykite optimalią temperatūrą kiekvienai daržovių veislei. Karštesniais mėnesiais naudokite pavėsį dengiančius audeklus arba ventiliaciją, kad neperkaistų, o šiltnamio šildytuvus naudokite tam, kad apsaugotumėte augalus nuo šalnų.

Tinkamas laistymas

Sudarykite pastovų laistymo grafiką, kad dirva būtų drėgna, bet nepermirktų. Gerai veikia lašelinės laistymo sistemos, kurios tiekia vandenį tiesiai į šaknis ir sumažina grybelinių ligų riziką.

Dirvos būklė

Reguliariai prižiūrėkite ir praturtinkite dirvožemį organinėmis medžiagomis ir maistinėmis medžiagomis. Sėjomaina taip pat gali padėti išvengti kenkėjų ir ligų kaupimosi dirvožemyje.

Kenkėjų valdymas

Įgyvendinkite integruotos kenkėjų kontrolės strategijas, pavyzdžiui, įveiskite naudingus vabzdžius ir reguliariai tikrinkite augalus, ar nėra užkrėtimo požymių. Prieš įveždami naujus augalus į šiltnamį, atlikite jų karantiną.