KOKIUS SPECIALIUS DRABUŽIUS REIKIA TURĖTI DARBE?

Speciali apsauginė darbo apranga yra reikalinga tada, kai dirbama lauko arba pavojingomis darbo sąlygomis. Jos paskirtis – apsaugoti žmones nuo galimų pavojų ir garantuoti patogų darbą.

Kokios be aprangos dar yra naudojamos apsaugos priemonės?

Prie darbinės aprangos dar yra reikalingos ir tokios apsaugos priemonės, kaip šalmai, specialūs akiniai, pirštinės, veido apsaugos skydeliai, ausinės, respiratoriai ir kt. Šių ir kitų darbinių prekių platus pasirinkimas yra internetinėje prekyboje.

Kokia apranga yra reikalinga kelininkams?

Pirmiausiais kelininkų apranga turi būti gerai matoma bet kuriuo paros metu, kad kartais netyčia jų netraumuotų pro šalį važiuojančios mašinos. O gerą jų matomumą garantuoja geltonos arba oranžinės spalvos fluorescenciniais dažais nudažyti drabužiai. Be to, ši apranga taip pat turi būti sauganti nuo šalčio ir kaitros, smarkaus vėjo ir darganos.

Kaip reikia rengtis dirbant nepalankiomis oro sąlygomis?

Dirbant šaltuoju metų laiku apranga būtinai turi būti šilta, apsauganti šalčiui itin jautrias kūno vietas. O lauko sąlygomis – statybose, miškuose ar žemės ūkyje dirbantiems žmonėms reikalingi tokie darbiniai drabužiai, kurie ne tik organizmą apsaugo nuo drėgmės, bet ir netrukdo orui laisvai cirkuliuoti. Šios rūšies drabužiai yra pasiūti iš poliesterio, nailono, poliuretano arba PVC audinio. Tiesa, pastarasis audinys nepraleidžia oro, todėl negali būti laikomas pačiu tinkamiausiu dirbant lauke.

Kuo ypatinga medicinos, laboratorijų, grožio salonų ir SPA centrų darbuotojų apranga?

Medicinos, grožio centrų ir laboratorijų darbuotojai savo darbe naudoja įvairių spalvų chalatus, pižamas, kelnes, švarkelius, palaidines ir specialias šlepetes. Jų drabužių išvaizda yra maloni akiai, praktiška ir patogi dėvėti. Nuo šios darbinės aprangos lengvai nuplaunamas kraujas, rentgeno nuotraukų ryškinimo priemonės, po skalbimo jų nereikia lyginti, nes jie nesiglamžo.

Kuo išsiskiria suvirintojų darbinė apranga?

Suvirintojai dirbdami labai dažnai patiria didelį karštį, susiduria su išlydyto metalo lašeliais, atvira suvirinimo aparato liepsna ir ultravioletine spinduliuote, todėl jiems reikalinga ypatinga darbinė apranga.

Darbinio kostiumo švarkas turi dengti darbines kelnes daugiau nei per dvidešimtį centimetrų, o visos kišenės privalo būti su žemyn užlenkiamais antkišeniais. Suvirintojai taip pat turi turėti specialų veido apsaugos skydelį ir saugias darbines pirštines, kurios netrukdo pirštams laisvai judėti.