Medienos impregnantas: kaip tinkamai naudotis šia priemone?

Medienos impregnantas: kaip tinkamai naudotis šia priemone?

Dirbant su bet kuriomis priemonėmis, kad būtų gautas geriausias rezultatas reikia laikytis nustatytų žingsnių. Jeigu bus praleistas bent vienas žingsnis, tuomet visas darbas gali nueiti veltui arba jis laikys labai neilgą laiką, nei kad buvo žadama. Kalbant apie medienos impregnantą, kad jis būtų padengtas tinkamai, reikia laikytis tam tikrų taisyklių, taip galima garantuoti, kad jis laikys ilgai ir mediena bus tvirta, o ją atnaujinti reikės po ilgo laiko. Todėl šiame straipsnyje pateiksime žingsnius, kaip reikėtų dirbti su šia priemone.

Paruošiamieji darbai

Nors tai ir paruošiamieji darbai, bet jiems reikia skirti tikrai nemažą dėmesį, nes netinkamas paruošimas gali bloginti ir kitus žingsnius. Kad impregnantas tinkamai gultų ant medienos, ji turėtų būti labai švari, be jokių dėmių. Tad jei nuvalius visus nešvarumus, riebalų ar kitos dėmės nenusivalė, nereikėtų tingėti ir padirbėti prie jų, kad jos būtų išvalytos. Jeigu mediena buvo gan stipriai sudrėkinta ją reikėtų gerai išdžiovinti. Tad palaukite reikiamą laiko tarpą, kad mediena tikrai gerai išdžiūtų. Jeigu medienos impregnantas bus tepamas ant drėgnos medienos, jis gali atšokti ir darbą reikės atlikti iš naujo.

Pirmieji darbai

Kai mediena jau tinkamai nuvalyta ir yra sausa, galima atlikti pirmuosius darbus, kai jau reikės naudoti medienos impregnantą. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo pirmo plono sluoksnio. Rekomenduojama impregnantą naudoti bespalvį, nes jis žymiai geriau įsigeria į medieną. Prieš atidarant medžiagos pakuotę nereikėtų pamiršti ją suplakti, kad visos nusėdusios medžiagos pasiskirstytų tolygiai. Verta paminėti ir tai, kad impregnavimo darbus reikėtų atlikti gan greitai, nes ši medžiaga džiūva labai greitai, ypač tada, kai jis tepamas labai plonu sluoksniu. Nauji mediniai daiktai turėtų būti impregnuoti kaip įmanoma greičiau, kad ji nebūtų pažeista ir nesideformuotų. Be to, medienos impregnavimui reikėtų pasirinkti tinkamą laiką, ypač jeigu darbai yra atliekami lauke. Oras neturėtų būti drėgnas, o oro temperatūra neturėtų būti žemesnė nei kad 5 laipsniai šilumos. Pabaigus pirmuosius darbus reikėtų laukti bent jau pusę paros, kad užtektų laiko medžiagai įsigerti ir tinkamai išdžiūti.

Darbai į pabaigą

Kuomet paruošiamas pirmasis sluoksnis, turbūt natūralu, kad po jo atsiranda įvairių nelygumų, kuriuos reikėtų panaikinti, tai galima padaryti švitrinio popieriaus pagalba. Po šio darbo taip pat reikėtų medieną tinkamai nuvalyti ir vėl pradėti dirbti su impregnantu. Šiam sluoksniui impregnantas medienai gali būti ir su spalva. Taip vienu kartu dar labiau sutvirtinsite medieną ir pakeisite jos spalvą. Pabaigus darbus galutiniam išdžiūvimui medieną reikėtų palikti bent jau vienai parai laiko.

 

Komentarai išjungti.