Paplūdimio palapinės: kaip pasirinkti ir tinkamai naudotis?

Vasara jau artinasi ir kas gi nenorėtų praleisti dienos paplūdimyje šiltą vasaros dieną? Tai puikus būdas atsipalaiduotii ir mėgautis šiltesniu oru, tačiau jums reikės šiek tiek pavėsio, kad apsaugotumėte save nuo atšiaurių saulės UV spindulių. Dabar yra daug įvairių dizainų paplūdimio pastogių, o populiariausia – nedidelė paplūdimio palapinė. 

Kaip išsirinkti tinkamą vietą paplūdimio palapinei?

Kokybiškos paplūdimio palapinės yra įvairių dydžių, todėl gali tekti apsvarstyti tinkamą vietą, jei ji didesnė. Jei esate populiaresniame paplūdimyje, turite atsižvelgti į keletą papildomų patarimų:

  • Intensyvaus eismo zonos: stenkitės nestatyti paplūdimio palapinės toje vietoje, kur galite užblokuoti prieigą;
  • Vaizdų blokavimas:  paplūdimio palapines reikia pastatyti taip, kad neužstotų kitų paplūdimio lankytojų vaizdų.Tai ypač svarbu atsižvelgti, jei turite didesnę, aukštesnę pastogę;
  • Lengva prieiga prie vandens:  norite būti pakankamai arti, kad galėtumėte atsitiktinai pasivaikščioti, kad galėtumėte pasinerti į vandenį, bet nenorite būti per arti, kad vanduo užliptų ant jūsų potvynio metu;
  • Palapinės atstumas:  paplūdimio palapinę turėtumėte pastatyti taip, kad ji būtų pakankamu atstumu nuo šalia esančio žmogaus. Tai leis jums ir visiems kitiems turėti šiek tiek privatumo. Atminkite, jei su savimi turite mažylių ir esate didesnėje grupeje, galite palikti tarpą tarp paplūdimio palapinių, kad jie turėtų vietos žaisti.

Paplūdimio pastogė turi būti įrengta taip, kad ji užstotų saulę. Jūs norėsite apsvarstyti, kur yra saulė, kai atvyksite, ir kur ji persikels, kol esate paplūdimyje. Jei pavyks pastatyti paplūdimio palapinę tinkama kryptimi, gali nereikėti kas porą valandų perkelti visą įrangą. Kai kurios paplūdimio pastogės taip pat gali būti įrengtos skirtingai, atsižvelgiant į tai, ar saulė aukštai ar žemai. Palapines rasite zuza.lt.

Kaip apsisaugoti nuo vėjo?

Idealiu atveju gautume gražią dieną paplūdimyje, kai nepučia vėjas, bet taip būna retai, todėl paplūdimio palapinė turi turėti galimybę atlaikyti vėjo sąlygas.

  • Paplūdimio palapinės paprastai yra lengvos, tačiau joms vis tiek reikia stiprybės, kad atsispirtų vėjo gūsiams. Nesvarbu, ar naudojate paplūdimio palapinę, paplūdimio skėtį, iškylančią palapinę ar nedidelę pavėsinę, jos turi būti surištos saugiomis virvėmis ir tinkamais kaiščiais, o integruotos smėlio kišenės užpildytos smėliu, jei jūsų palapinėje yra tokių. Kuo daugiau tvirtinimo taškų, tuo geriau!
  • Apsauga nuo vėjo padarys jūsų dieną paplūdimyje malonesnę. Stiprus vėjas gali būti skausmingas ir nemalonus – ypač kai jis pradeda rinkti smėlį. Tačiau švelnus vėjelis gali puikiai vėdinti karštą dieną. Priedanga nuo saulės, leidžianti vėjui prasiskverbti, gali būti palaima karštą vasaros dieną, tačiau uždaryti duris ir langus gali būti patogu, kai vėjas pakils.

Taip pat svarbu užtikrinti, kad paplūdimio palapinė būtų visiškai sausa, kai ją laikote paplūdimyje, ypač jei ji buvo paveikta sūraus vandens, nes tai pailgins paplūdimio palapinės tarnavimo laiką.

Naudokitės paplūdimio palapinės instrukcijomis

Visi mieliau tiesiog išmestume vartotojo vadovą į šiukšliadėžę, tačiau kartais prasminga jį greitai perskaityti ir susipažinti su paplūdimio palapinės nustatymo ir pakavimo procesu. Taip išvengsite gėdos atvykstant į paplūdimį ir nežinodami, kaip pasistatyti visiškai naują paplūdimio palapinę. Arba išvengsite ginčo, kaip sulankstyti palapinę, kol bandysite išvykti. Daugumoje paplūdimio palapinių turi būti pridėta prie pastogės pridedama naudojimo instrukcija – atspausdinta ant maišelio arba maišelyje su pastogėle. Kitas geras šaltinis yra vaizdo įrašų peržiūra. Žinoma, jei apžiūrėsite paplūdimio palapines parduotuvėje,  paslaugūs darbuotojai mielai parodys, kaip naudotis savo nauja pastogėle.