Privatus ar valstybinis darželis: kuris variantas tinkamesnis?

Privatus ar valstybinis darželis: kuris variantas tinkamesnis?

Norint vaikui suteikti kaip įmanoma geresnes sąlygas bet kokioje srityje, visada tėvai turi daryti atitinkamus sprendimus. Aišku, kartais galima padaryti tam tikrų klaidų, kurias reikės taisyti, tačiau bet kokiu atveju stengiamės, kad vaikas gautų kaip įmanoma geresnės patirties ir sėkmingai žengtų į savarankišką gyvenimą. Didesnio apsisprendimo reikia tada, kai vaikui pradedamas ieškoti darželis. Yra pakankamai daug pasirinkimų, ypač didesniuose miestuose, todėl kai kuriems tėvams, kurie neturi patirties gali būti sunku suprasti, kuris pasirinkimas geresnis. Tad šiame straipsnyje norime palyginti privatų ir valstybinį darželį ir patarti, kuris variantas yra tinkamesnis.

Privataus darželio pasirinkimas

Jeigu norite pasirinkti tokį variantą, verta žinoti, kad už lankymą reikės mokėti kiek daugiau, nei kad einant į valstybinį darželį. Tikslios kainos pasakyti nėra galimybės, nes kiekviena ugdymo įstaiga gali taikyti skirtingus įkainius, todėl kiekvienu variantu reikia domėtis individualiai. Taip pat pasirinkus privatų darželį galima sutikti pačias įvairiausias mokymo programas, tokias kaip kontekstinio ugdymo programa ir panašiai, tad kiekvienas tėvelis gali pasirinkti patį geriausią variantą, kuris tiktų jų vaikui. Labai dažnai neeilinis mokymasis yra žymiai įdomesnis ir labiau pritraukiantis vaikus ir jie rodo pakankamai didelį susidomėjimą. Paprastai privačiame darželyje vaikui yra skiriamas didesnis individualus dėmesys, o tai daugeliui tėvų ir patinka, tad dažnesnis yra būtent tokio darželio pasirinkimas.

Valstybinio darželio pasirinkimas

Jeigu vis dėl to bus nuspręsta, kad vaikas lankys valstybinį darželį, reikia žinoti tam tikrus niuansus. Tikriausiai daugelis žino, kaip vyksta priėmimai į tokio tipo darželius ir dažnesniame mieste gali būti problemos su vietomis. Tad iš karto reikia nusiteikti, kad gali laukti du scenarijai, tai yra gausite vietą arba ne. Jeigu gausite, didesnių problemų neturėtų kilti, tačiau jeigu vietos nebus, tuomet visada reikia turėti papildomą planą. O viena geriausių idėjų gali būti privatus darželis. Renkantis tokį variantą paprastai renkamės tokį darželį, kuris yra arčiau namų, tad daug kam yra patogiau.

Kuris variantas tinkamesnis?

Vieno teisingo atsakymo tikrai nėra, nes šiais klausimais nuomonės gali skirtis, todėl sunku įvardinti tik vieną pusę. Skirtingi variantai suteikia vis kitokias galimybes, todėl tik patys tėvai gali nuspręsti, kas vaikui bus geriausia ir tinkamiausia. Tačiau jie visada turėtų pasirūpinti tuo, kad jeigu vienas variantas neišeis, visada turėti atsarginį planą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai išjungti.