Stalas valgomajam: pagal ką rinktis?

Valgomojo erdvė yra ir šeimos susibūrimų vieta, ir ta, kurioje vaišiname svečius, todėl rinkdami jai baldus turime būti dėmesingi. Valgomojo stalas ir kėdės čia tampa centru, tad kaip išsirinkti tinkamai?

Stilius

Pirmiausia didelį valgomojo stalų su kėdėmis asortimentą filtruokite pagal tai, kokio jie yra stiliaus (modernūs, klasikiniai, skandinaviško tipo ar kitokie) – derinkite prie valgomojo erdvėje kuriamo dizaino.

Užimamas plotas

Stalo pasirinkimui labai daug įtakos turi tai, kiek vietos jam turite. Valgomojo stalai su kėdėmis yra labai įvairūs pagal dydžius, todėl pasirinkimą turės ir tie, kurių valgomasis pavydėtinai didelis, ir tie, kurie turi pasitenkinti gana kompaktiška patalpa. Svarbiausia turite pamatuoti, kad nuo stalo iki sienų ar kitų baldų būtų ne mažiau kaip 90 cm atstumas. To reikia, kad aplink stalą galėtumėte laisvai praeiti, taip pat kad būtų patogu atsistumti su kėde.

Medžiagos

Stalas ir kėdės turi būti tvirti, stabilūs ir ilgaamžiai. Šiame kontekste svarbus vaidmuo tenka medžiagoms, iš kurių jie pagaminti. Geras variantas bus mediniai stalai su kėdėmis,  taip pat medžio ir metalo duetas, galite rasti ir puikių bei tvirtų baldų iš medžio plokščių.