Vanduo ir sveikata. Kokią įtaką vandens kokybei turi vandens filtrai?

Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių pasaulyje, kuri centralizuotai tiekia tik požeminį geriamąjį vandenį. Šį vandenį yra saugu vartoti tiesiai iš vandens maišytuvo, tačiau daugybė ekonominių veiklų, gamtos veiksnių gali įtakoti vandens kokybę. Išvengti kokybės pokyčių galima naudojant vandens filtrus, kurie gali būti pritaikomi tiek namuose, tiek biuruose ar verslo centruose, tiek pramonėje.

VANDENS TYRIMO SVARBA

Naudojant vandens filtrus, vanduo yra gaivesnis ir švaresnis, filtrai pašalina chlorą ir bakterijas, dėl kurių vanduo iš čiaupo gali turėti chemikalų, supuvusio kiaušinio ar kitą nemalonų skonį bei kvapą. Jei pastebėjote, kad namuose atsirado pašaliniai kvapai, pirmiausia verta atkreipti dėmesį į tekantį vandenį, nes įprastai jis neturi nei kvapo, nei spalvos.

Siekiant išvengti pasikartojančių vandens kokybės pakitimų, reikėtų kreiptis į kokybės ekspertus, kurie atliks tyrimą sertifikuotoje laboratorijoje ir pateiks rekomendacijas, kokius veiksmus atlikti toliau remiantis tyrimų atsakymais.

EKOLOGIJA

Per metus pasaulyje yra surenkama apie 500 mln. tonų plastiko, kurio didžiąją dalį sudaro plastikiniai vandens buteliukai šalyse, kurios neturi gruntinių vandenų. Tačiau ir Lietuvoje vandens plastikiniuose buteliukuose vartojimas kasmet auga, nes ne visuose regionuose yra užtikrinama nekintanti geriamo vandens kokybė, o dažnu atveju patys vartotojai nesijaučia saugiai gerdami vandenį tiesiai iš maišytuvo.

BAKTERIJOS IR SVEIKATA

Geriamajame vandenyje yra daugiau nei 2100 žinomų bakterijų, tuo tarpu vandens filtrai pašalina iš vandens įvairias kenksmingas medžiagas. Geriant filtruotą vandenį, sumažėja rizika susirgti įvairiomis sunkiomis ligomis, nes pašalinamas chloras. Į ligų sąrašą įtraukiama tiesiosios žarnos, storosios žarnos ir šlapimo pūslės susirgimai. Kai kurie šaltiniai mini ir įvairius vėžinius susirgimus. Nors vandens filtrai pašalina mineralus, kurie gali pakenkti sveikatai, tačiau naudingieji mineralai lieka vandenyje.

ĮPROČIAI IR NAUDOJIMAS

Net 60% kūno sudaro vanduo, todėl labai svarbu palaikyti tinkamą geriamo vandens kiekį ir kokybę nuo mažens. Filtruotas vanduo – tai bene geriausia proga išvengti įvairių susirgimų, alerginių reakcijų, kurios itin dažnai pasitaiko tarp vaikų. Švarus ir kokybiškas vanduo stiprina imunitetą ir formuoja įpročius gerti daugiau vandens nuo pat mažens.

Svarbu paminėti ir tai, kad vanduo nėra tik geriamas, tačiau ir naudojamas gaminti maistą, kurio skoniui, kokybei bei naudai organizmui turi didelę įtaką: išlaikomi vitaminai ir reikalingos organizmui medžiagos, maisto produktų skonis nepakinta, yra saugu ir naudinga visiems šeimos nariams.