Vizualizacijų kūrimas – sudėtingas darbas. Pasakoja dizaineris

Iliustracija – pexels.com

Patraukus vaizdinis turinys reikalingas verslui, rinkodarai, menui, architektūrai ir t.t. Skaitmeniniais laikais vizualizacijų kūrimas gali padėti ne tik patraukliai pateikti tam tikrus projektus, tačiau ir juos realizuojant išvengti klaidų.

Tiesa, kad ir koks yra džiuginantis vizualizacijų rezultatas, ypač kai atliekamas 3D modeliavimas, visgi, tai yra gana sunkus darbas. Plačiau apie jį pasakoja interneto dizaineris Karolis, kuris kasdien kuria įvairius namų projektus.

Vizualizacijos – skirtingoms sritims

3D vizualizacija – tai trimačių skaitmeninių vaizdų ar vaizdo įrašų kūrimo procesas, kuris naudojamas realaus pasaulio objektams, aplinkoms ir procesams pavaizduoti. 3D vizualizacija naudojama įvairiose pramonės šakose.

Architektūra ir inžinerija šiais laikais sunkiai įsivaizduotų savo projektus be 3D vizualizacijų. Jos būtinos kuriant architektūrinius modelius, atvaizdus ir apžvalgas, kurios padeda architektams ir inžinieriams kurti, vizualizuoti savo projektus. 3D vizualizacijos taip pat naudojamos kuriant produktų modelius, atvaizdus ir animacijas, pasitarnauja net ir moksliniams duomenims perduoti, sudėtingoms sąvokoms vizualizuoti ir edukaciniams modeliams kurti“,- detalizuoja Karolis.

3D projekto kūrimo eiga

3D projekto kūrimo eiga apima skirtingus etapus. Visi jie yra orientuoti į tikslų bei apskaičiuotą projekto kūrimą. Pirmasis žingsnis yra surinkti duomenis, kurie bus naudojami kuriant 3D vizualizaciją. Šie duomenys yra 2D brėžiniai, 3D modeliai, nuotraukos bei kiti duomenys. Surinkus duomenis – sukuriamas vizualizuojamo objekto arba aplinkos 3D modelis. Tai atliekama naudojant 3D modeliavimo programinę įrangą, tokią kaip “SketchUp Pro”.

Apšvietimas 3D vizualizacijoje yra labai svarbus, nes jis gali labai paveikti bendrą objekto arba erdvės vaizdą ir pojūtį. Galima naudoti daugybę skirtingų apšvietimo tipų, tokių kaip kryptinis apšvietimas, taškinis ar vietos apšvietimas“,- priduria Karolis.

Daug dėmesio smulkmenoms

Nors 3D vizualizacijos atveria daugybę galimybių ir leidžia kurti įspūdingus vaizdus – ​​jų kūrimas nėra paprastas. Svarbu tinkamai įvaldyti 3D modeliavimo programą, kadangi tik tuomet bus galima maksimaliai išnaudoti funkcijas ir sukurti nepriekaištingą projektą.

Būtina išmanyti kompozicijos principus, kad pavyktų sukurti informatyvų objekto arba vietos vaizdą, kuris atitinka modelio keliamus reikalavimus. „3D vizualizacija turi ne tik tiksliai atvaizduoti objektą ar erdvę, bet ir tinkamai perteikti meninę idėją, sukurti nuotaiką ir atmosferą. Tam reikalingas kūrybiškumas, gebėjimas mąstyti netradiciškai ir estetiškai įvertinti vaizdą. Svarbus ir apgalvotas spalvų parinkimas, kuris vizualizacijoje atlieka esminį vaidmenį norint perteikti norimą atmosferą ir emocijas. Būtina išmanyti spalvų teorijos principus ir mokėti jas taikyti praktiškai“,- priduria specialistas.

Įgavus tinkamas žinias vizualizacijų kūrimas nebebus toks sunkus ir varginantis. Tačiau tam reikia laiko, praktikos ir gebėjimo numatyti kelis žingsnius į priekį. Svarbiausia darbams rinktis inovatyvias programines įrangas, kurios leidžia tobulėti.