Įdarbinimo agentūros nuolat plėtoja savo veiklą ir naudoja inovacijas darbuotojų atrankai ir jos planavimui. Dirbtinis intelektas, virtualios atrankos priemonės bei kitos naujovės suteikia daugiau galimybių efektyviau surasti, vertinti ir pritraukti potencialius kandidatus, prisidedant prie kokybiškesnės darbuotojų ir darbdavių sąveikos. Juk visos įmonės nuolatos ieško būdų, kaip patobulinti darbų efektyvumą bei rezultatus, naudodamos inovacijas. Atrankų įmonėms tai yra reikalinga tam, kad galėtų efektyviau atitikti darbuotojų ir darbdavių poreikius bei patenkinti paklausą rinkoje. Mantvydas Matthew Narusevičius pateikė keletą inovacijų, kurias galima naudoti šiame procese:
Atrankų specialistai nemažai laiko praleidžia elektroninėje erdvėje, nes būtent ten ir prasideda visi darbai, todėl tokie įrankiai kaip dirbtinis intelektas (AI) ir įvairūs algoritmai yra pasitelkiami vis dažniau. Pastarieji padeda greitai analizuoti didelius duomenų kiekius, siekiant identifikuoti tam tikrus specifinius įgūdžius, patirtį ir kvalifikaciją reikalingą tinkamiems kandidatams. Paprastai tariant, visa tai leidžia greičiau ir efektyviau surasti darbuotojus.
Mantvydas Matthew Narusevičius taip pat užsiminė apie virtualios atrankos priemones. Tai priemonės, kurios leidžia atlikti interviu per nuotolį ir kitos simuliacijos leidžia specialistams iš anksto vertinti potencialių kandidatų įgūdžius ir elgesį. Tai padeda tikslingiau panaudoti laiką, atrenkant tik geriausiai atitinkančius kandidatus realiam interviu, kuris dar tik vyks. Tokiu būdu yra labai daug sužinoma apie patį kandidatą dar iki pokalbio ir galima sakyti, taip atliekama pirminė analizė.
Vakaruose yra naudojami dar pažangesni įrankiai, tokie kaip įvairios kandidatų patirties ir įvertinimo platformos, kurios tarsi virtualiai padeda peržvelgti potencialių darbuotojų įgūdžius bei turimą patirtį naudojant vaizdo medžiagą. Pastarojoje yra pristatomi įvairūs jų atlikti projektai ir visa tai yra pateikiama detalios informacijos forma. Žinoma, pats Mantvydas Matthew Narusevičius sako, kad tokie veiksmai Lietuvoje dar sunkiai įgyvendinami, tačiau ką gali žinoti, ateityje juk viskas įmanoma. Prieš dvidešimti metų atsirado tik pirmieji vaizdo pokalbiai, kuriuos naudojame kiekvieną dieną.
Elementaru, bet reikia atsargiai vertinti tai, ką demonstruojate socialiniuose tinkluose. Visos atostogų ar vakarėlių nuotraukos yra nesunkiai prieinamos ne tik Jūsų draugams ar šeimai, tačiau kartu ir potencialiems darbdaviams. Šiuo atveju, agentūros naudoja socialinius tinklus tam, kad suprastų kandidatų elgesį, įgūdžius ir tinkamumą tam tikriems darbams. Tai papildo tradicinio gyvenimo aprašymo arba CV analizę.
Kaip šios inovacijos keičia darbo rinką?
- Spartesnis atrankos procesas. Inovacijos leidžia greičiau ir efektyviau atrinkti geriausiai kriterijus atitinkančius kandidatus, taip sumažinant išnaudojamą laiką ir sąnaudas.
- Objektyvesni atrankos kriterijai. Šiuolaikinės technologijos padeda objektyviau vertinti kandidatus pagal jų įgūdžius ir patirtį, taip paneigdami ar patvirtindami iš anksto sudarytą įspūdį.
- Kandidatų patirties vertinimas. Platformos, kuriose kandidatai gali pristatyti savo atliktus darbus bei projektus, leidžia lengviau perprasti informaciją apie kandidatus, padedant atrinkti tinkamiausius iš jų.
Šios inovacijos suteikia daugiau galimybių agentūroms efektyviau atlikti atranką, užtikrinant geresnį suderinamumą tarp darbuotojų ir potencialių darbdavių, o tai, savo ruožtu, formuoja dinamiškesnę, o kartu ir efektyvesnę darbo rinką.
Na ir pabaigai, inovacijos darbo paieškos proceso planavime leidžia įdarbinimo agentūroms greičiau ir efektyviau atitikti šiandieninę rinką. Šios naujovės užtikrina spartesnį atrankos procesą, objektyvesnius vertinimo kriterijus ir informacijos apie kandidatus perdavimą darbdaviams. Toks šuolis gali ne tik padėti optimizuoti agentūrų veiklą, bet ir formuoti dinamiškesnę ir efektyvesnę darbo rinką, kurioje galima „suvesti“ geriausius darbuotojus ir darbdavius.
Daugiau informacijos apie darbuotojų paieškos inovacijas galite rasti čia: https://maltaceos.mt/its-the-people-that-make-the-business-without-them-i-am-nothing-mantvydas-narusevicius/