Ar populiarūs nuotekų valymo įrengimai Lietuvoje šiomis dienomis?

Ar populiarūs nuotekų valymo įrengimai Lietuvoje šiomis dienomis?

Paskutiniu  metu būti ekologišku ir rūpintis gamta darosi itin madinga, todėl toks dalykas kaip nuotekų valymo įrengimai pasidarė labai populiarus. Kiekvienas, norintis pasirūpinti savo nuotekomis, kurios išleidžiamos tiesiogiai į aplinką, beveik visada kreipiasi į specialistus su prašymu dėl nuotekų valymo įrenginių instaliacijų. Nuotekų valymo įrenginių pardavimas vyksta ne tik Lietuvoje, tačiau Lietuviški nuotekų valymo įrengimai parduodami ir eksportuojami į užsienio valstybes Europoje bei Azijoje. Labai smagu, jog Lietuva gaminių kokybe neatsilieka nuo kitų užsienio šalių.

Iš ko gaminami nuotekų valymo įrengimai?

Būtent Enekos įmonėje nuotekų valymo įrengimai gaminami iš lengvai perdirbamo polietileno. Ši medžiaga gera ne tik tuo, jog įrenginys gali būti lengvai išvalomas viduje, nes apnašos neprilimpa prie vidinių sienelių, bet ši medžiaga yra ilgaamžė. Vien pačiam korpusui yra suteikiama 10 metų garantija, tačiau šis įrenginys neabejotinai tarnaus daug daugiau metų. Pagal tyrimus, paprastai polietilenas nebeatlieka savo funkcijos ir reikalingas perdirbimas po 80 metų. Kiti gamintojai talpyklas gamina iš stikloplasčio, ką tai reiškia? Ši medžiaga nėra perdirbama, todėl pasibaigus naudojimo laikotarpiui ji negalės būti perdirbama. Na o polietilenas, visada gali būti perdirbamas ir nesukelti papildomų problemų aplinkai bei prisidėti prie ekologiško gamtos saugojimo režimo.

Nuo ko priklauso naftos gaudyklės kaina?

Paprastai naftos gaudyklės kaina priklauso nuo įrenginio našumo, vadinasi koks paviršinių nuotekų srautas atkeliauja iki naftos gaudyklės. Tuomet naftos gaudyklės kainą įtakoja ir tai, kokiame gylyje ji yra įkasama – kuo giliau, tuo didesnės šachtos reikės, vadinasi tuo kaina daugiau ir kils. Taip pat svarbu žinoti ar bus reikalinga apvedimo linija. Ši apvedimo linijos sistema yra skirta tokiais atvejais, kai naftos produktai turi būti surenkami nuo didelių plotų teritorijų. Na kaip pavyzdžiui didelių automobilių stovėjimo aikštelių, oro uostuose, geležinkeliuose. Tokiais atvejais taikoma apvedimo sistema, kurios tikslas – išvalyti nuotekas tik nuo pirmojo trečdalio nubėgančių paviršinių nuotekų, na o kiti du trečdaliai gali praeiti pro apvedimo liniją. Taip pat naftos gaudyklės kainą įtakoja ir tai, ar bus reikalinga svorio paskirstymo plokštė. Jeigu įrenginys bus statomas kažkokioje nuošalesnėje vietoje, tokiu atveju naftos gaudyklei nebus reikalinga minėtoji plokštė, bet jeigu įrenginys bus instaliuojamas po važiuojamąja dalimi – tuomet reikės papildomai įsigyti ir šią plokštę. Na ir paskutinis dalykas, kuris gali įtakoti naftos gaudyklės kainą – ar bus reikalingas signalizatorius. Signalizatorius skirtas tam, kad įspėtų apie naftos produktų prisipildymą naftos skirtuve ir tai, jog reikia įrenginiui aptarnavimo. Suskambėjus signalizatoriui jau yra žinoma, kad reikia kviesti specialistus, kurie pašalins susikaupusius naftos produktus iš skirtuvo. Svarbu žinoti ir tai, jog naftos gaudyklės aptarnavimai paprastai vykdomas kas pusę metų arba priklausomai nuo paviršinių nuotekų ir naftos produktų kiekio jose.

Komentarai išjungti.