Energetinio naudingumo sertifikatas: Kada jis naudojamas?

Energetinio naudingumo sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas šiomis dienomis vyraujant statybų bumui girdimas vis dažniau, tačiau ne kiekvienas tiksliai gali paaiškinti kam jis reikalingas, kokiais atvėjais jis yra privalomas, kuriais neprivalomais, o kada tiesiog naudinga žinoti savo pastato energinį šilumos naudingumą. Apie tai pasistengsime trumpai papasakoti straipsnyje.

Pastato energinio naudingumo sertifikavimas – aiškiai ir griežtai reglamentuotas Lietuvos Respublikos įstatymų bazėje, kurio gautas rodiklis nustato pastato klasę, koks yra jo šiluminės energijos sunaudojimas. Po sertifikavimo paprastai yra išduodamas energinio naudingumo sertifikatas, kuris pastatui, ar statiniui galioja netgi 10 metų. Neturint šio sertifikato statytojai negali pilnai parduoti statinių savo pirkėjams, ar nuomotojams, tad žinant šių dienų būsto poreikį galima suprasti jog ši paslauga yra itin aktuali, būtina išsirinkti savo srities profesionalus.

energetinio naudingumo sertifikatas
Energetinio naudingumo sertifikato vertinimo skalė. Aukščiausias galimas balas žymimas A raide, žemiausias G. Puslapis sertifikatas24.lt

Energetinio naudingumo sertifikatas – ko Jums gali prireikti

  • Išrašo ir registrų centro apie statinį
  • Kadastiniai brėžiniai
  • Klausimų atsakymai apie pastato tipą:  langus, šildymą bei karštą vandenį, vamzdyną, stogą, stogo bei sienų šiltimo storius, jeigu naudojate šiltinimo medžiagas. Taip pat atsakymai apie pagalbines patalpas kaip garažas ir rūsys, jų šildymo būdai. Kiek galima daugiau pastato ar statinio nuotraukų. Visa kita reikalinga Jūsų kontaktinė informacija.

Ar yra kokios nors išimtys, jog sertifikavimas nėra būtinas?

Taip, tai dažnas klausimas klientų, priežastis išvardinsime apačioje:

  • Statinys yra saugomas numatytais Lietuvos Respublikos kultūros paveldo saugojimo įstatymais.
  • Statinys turi religijos sąsąjų su bendruomene. Kaip pvz galime imti maldos namus, sinagogas ir kt.
  • Jūsų statinys yra itin mažos kvadratūros, o plotas kurį šildote nesiekia penkiasdešimties kvadratinių metrų.
  • Sodo nameliai, ir panašios paskirties pastatai, kuomet juose nėra nuolatos gyvenama ir nėra nuolatos pajungtas šildymas.

Kokiems statiniams ar pastatams griežtai privalomas sertifikavimas

  • Naujiems gyvenamojo tipo statiniams, pastatams ir kt.
  • Pastatams bei statiniams kurie yra bendro naudojimo kaip restoranai, kavinės, muziejai ar kitos viešojo naudojimo įstaigos, ir viršija 1000 kv. metrų bendrąjį plotą. Šiems pastatams taip pat yra reikalavimas, jog energinio naudingumo sertifikatas būtų

Svarbiausia pasirinkti patikimą paslaugų teikėją kaip sertifikatas24.lt

Tekstą paruošė ManoKnyga redakcija