Kada reikia keisti automobilio filtrus?

Gali atrodyti, kad oro filtras nėra svarbus komponentas, kurį reikia reguliariai tikrinti ir keisti, tačiau jie yra būtini norint išlaikyti jūsų automobilio veikimą. Automobilio filtrai neleidžia smulkioms dalelėms patekti į variklį ir padaryti galimos brangios žalos (daugiau skaitykite čia). Tačiau tai nėra vienintelis privalumas.

Padidėjęs kuro efektyvumas. Pakeitus užsikimšusį oro filtrą, gali padidėti degalų vartojimo efektyvumas ir pagreitis, atsižvelgiant į jūsų automobilio markę ir modelį. Kai tai suprantate, prasminga reguliariai keisti oro filtrus. Kaip oro filtras gali turėti tiek daug įtakos? Nešvarus arba pažeistas oro filtras riboja oro srautą, patenkantį į jūsų automobilio variklį, todėl jis dirba sunkiau ir sunaudoja daugiau degalų. Kadangi jūsų varikliui reikia daugiau nei 10 000 litrų deguonies, kad sudegintų kiekvieną litrą degalų, svarbu neapriboti šio oro srauto.

Sumažėjusi emisija. Nešvarūs arba pažeisti oro filtrai sumažina oro srautą į variklį, pakeisdami jūsų automobilio oro ir degalų balansą. Šis disbalansas gali užteršti uždegimo žvakes, todėl variklis gali prastai veikti arba veikti tuščiąja eiga; padidinti variklio nuosėdas; ir užsidegti „Service Engine“ lemputei. Dar svarbiau, kad disbalansas taip pat turi tiesioginės įtakos jūsų automobilio išmetamųjų teršalų kiekiui, taip prisidedant prie jūsų supančios aplinkos taršos.

Prailgina variklio tarnavimo laiką. Mažos dalelės, kaip druskos grūdelis, gali prasiskverbti pro pažeistą oro filtrą ir padaryti daug žalos vidinėms variklio dalims, pavyzdžiui, cilindrams ir stūmokliams, o tai gali būti labai brangu. Štai kodėl taip svarbu reguliariai keisti oro filtrą. Švaraus oro filtras skirtas surinkti nešvarumus ir šiukšles iš lauko oro, neleidžiant jiems patekti į degimo kamerą ir sumažinti tikimybę, kad gausite didelę remonto sąskaitą.

Oro filtrų keitimas. Žinoma, jei jūsų oro filtrai būtų pažeisti, juos reikia pakeisti. Tačiau norint išlaikyti kuo didesnį automobilio našumą, oro filtrus rekomenduojama keisti bent kas 12 000–15 000 mylių (19 000–24 000 km). Šis intervalas turėtų būti sumažintas, jei dažnai važiuojate dulkėtomis sąlygomis. Geriausia patikrinti jūsų automobilio gamintojo pateiktą techninės priežiūros grafiką, kad būtų nustatytas tinkamas pakeitimo grafikas. Nebrangu ir greita. Oro filtrą pakeisti paprasta, greita ir nebrangu. Tačiau rinkoje yra platus oro filtrų asortimentas, todėl svarbu, kad gautumėte tinkamą jūsų automobilio markei ir modeliui. Peržiūrėkite savininko vadovą, kad sužinotumėte, kokio tipo jums reikia ir kur jis yra jūsų automobilyje. Sužinokite, kaip paprasta pakeisti oro filtrus čia. Turint tiek daug privalumų, svarbu pasirinkti aukščiausios kokybės oro filtrus.