Kaip gauti pastato energinio naudingumo sertifikatą?

Kaip gauti pastato energinio naudingumo sertifikatą?

Energinio naudingumo sertifikavimo suteikimo eiga

Pastatų energinio naudingumo sertifikatas suprantamas kaip rodiklis, kuris parodo, kiek šilumos energijos sunaudoja pastatas. Jis yra reikalingas, kuomet norima parduoti, nuomoti ar statyti būstą. Energinio naudingumo sertifikato nauda yra ta, kad jis suteikia teisę parduoti ar nuomoti turimą būstą brangiau. Tad nuo ko reikėtų pradėti norint gauti šį sertifikatą, kokie dokumentai reikalingi?

Kokia yra energinio naudingumo sertifikato suteikimo tvarka?

Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip yra suteikiamas šis sertifikatas (aspektai gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo įmonės, į kurią yra kreipiamasi):

sertifikavimas
Sertifikato lygiai
  1. Reikia susirasti įmonę, kuri atlieka šiuos darbus. Visas įmones, teikiančias šias paslaugas, galite rasti internete.
  2. Pasirinkta įmonė gavusi pradinius prašomus dokumentus juos peržiūri ir atvažiuoja apžiūrėti pastato.
  3. Yra skaičiuojamas pastato energinis naudingumas (yra išskiriamos 9 naudingumo klasės, tai A++, A+, A, B, C, D, E, F, G), taip pat gali būti nustatyti būdai, kurie gali pagerinti pastato naudingumą. Visa informacija yra perduodama užsakovui.
  4. Dažniausiai šio sertifikato išdavimas trunka nuo 1 iki 5 dienų nuo visų surinktų dokumentų. Sertifikato galiojimo laikas yra ne ilgesnis nei 10 metų.

Kokie dokumentai reikalingi?

Pateikiami dokumentai priklauso nuo to, koks pastatas yra vertinamas. Dažniausiai pastatai pagal dokumentų pateikimą yra skirstomi į senos statybos namai iki 2007 metų, naujos statybos namai nuo 2007 metų iki 2016 metų, naujos statybos namams iki 2016 metų, kurie turi aukščiausias energines klases. Bet pagrindiniai dokumentai yra šie:

  1. Pirmasis lapas iš registro centro išrašo;
  2. Kadastrinės bylos;
  3. Nuotraukos, kurios dalytos iš išorės (skirtingiems pastatams gali būti prašomos ir nuotraukos padarytos pastato viduje);
  4. Nustatyti dokumentai apie šildymą, jo sistemą.

Žinoma, kuo senesnis bus pastatas, tuo daugiau dokumentų reikės pateikti, bet taip pat gali būti užduodami ir papildomi klausimai apie tam tikras namo dalis, kaip pavyzdys koks yra sienų, grindų, lubų šiltinimo storis. Visą detalesnę informaciją, kokius tiksliai dokumentus reikės pateikti, suteiks šios srities specialistas, kuris ruoš energinio naudingumo sertifikatą.

Kokia yra šio sertifikato kaina?

Energinio naudingumo sertifikato kaina yra labai individuali, priklausoma nuo pastato. Į kainą yra įskaičiuojama daug aspektų, tokie kaip dokumentų sutikrinimas, pastato dydis, kurioje vietoje jis stovi, pastato paskirtis, terminas, per kurį turėtų būti paruoštas energinio naudingumo sertifikatas ir kt. aspektai. Tad kainą nustatys specialistas pagal jūsų pasirinktus poreikius

Komentarai išjungti.