Kaip išsaugoti skalbinių spalvą ir struktūrą?

Reguliariai skalbdami drabužius skalbimo mašinoje galite pastebėti, kad laikui bėgant drabužiai, kurie kažkada buvo gyvybingi ir ryškūs, išbluko. Taip yra todėl, kad skalbimo procesas, kai jis atliekamas mašina, dažnai sukelia drabužių audinio dažymą. Kuo daugiau plaunate, tuo dažniau tai atsitinka.

Laimei, yra keletas būdų, kaip pratęsti savo drabužių grožį. Štai patarimai, kaip išsaugoti drabužių spalvą:

Prieš skalbdami drabužius atskirkite juos

Jei dažnai skalbiate drabužius, žinosite, kad prieš kiekvieną skalbimą turite juos atskirti pagal šviesią, tamsią spalvas. Tai ne tik sumažina riziką, kad spalvos susimaišys skalbyklėje ir išteps visus baltus drabužius, bet ir neleidžia ryškiems audiniams išblukti ir prarasti spalvą.

Vadovaukitės valymo instrukcijomis

Kiekvienas įsigytas drabužis turi būti su priežiūros instrukcijomis, kurios nurodytos etiketėje. Neatsižvelgiant į skalbimo instrukcijas galite padaryti nepataisoma žalą savo drabužiams.

Skalbkite drabužius išvirkščiai

Ne tik mirkymas ar ploviklis gali išblukti jūsų drabužius. Dėl skalbimo mašinoje vykstančios trinties tarp audinių gali atsilaisvinti jų pluoštai ir taip išskirti dažus. Tad, apversdami drabužius aukštyn kojomis juos skalbdami sumažinsite dažų pasišalinimo riziką.

Neperkraukite skalbimo mašinos

Vėlgi, taip siekiama sumažinti trintį tarp jūsų drabužių, tačiau tai turi ir kitų privalumų. Jei išlaikysite rekomenduojamą svorį, greičiausiai taip pat naudosite tinkamą ploviklio kiekį. Per daug ploviklio taip pat gali pakenkti jūsų drabužiams, o ne turėti naudos jų švarai.

Nustatykite savo mašiną į švelnų plovimo ciklą

Kitas būdas išvengti trinties – stebėti mašinos nustatymus ir nustatyti švelnų plovimą. Kol neperkraunate mašinos, švaros problemų neturėtų kilti net ir pasirinkus švelnų nustatymą.

Skalbkite šaltame vandenyje

Kaip ir žmogaus kūno poros, šalta temperatūra jūsų drabužių pluoštus laiko uždarytus, o karšta temperatūra jas atpalaiduoja ir atveria. Palaidi pluoštai leidžia dažams patekti į jūsų skalbimo vandenį. Tai gerai, jei visi drabužiai yra tos pačios spalvos ar atspalvio, tačiau tai nėra gera idėja, jei norite, kad jie išlaikytų savo originalias spalvas.

Naudokite audinio minkštiklį

Minkštiklis padeda išlaikyti pluoštus lygius ir suteptus, o tai padeda sumažinti trintį, kurią jie patiria jūsų skalbimo mašinoje. Trumpai tariant, tai padeda sumažinti drabužių nusidėvėjimą.