Kaip pasirinkti tinkamą internetinės prekybos platformą?

Jei ieškote el. prekybos platformos, turbūt jau žinote, kad yra didžiulis jų pasirinkimas. Jums ko gero gali būti be galo sunku atsirinkti visą informaciją ir priimti racionalų sprendimą. Būtent dėl to žemiau pateikiame elementarius patarimus, kurie galbūt padės lengviau susigaudyti situacijoje.

Platformų analizė ir tarpusavio palyginimas – būtinas

Pirmas žingsnis yra atlikti tam tikrą analizę ir palyginti skirtingas platformas. Būtinai perskaitykite kitų naudotojų atsiliepimus ir palyginkite funkcijas, kainas, mokėjimų galimybes, palaikymo paslaugas ir kt. Taip pat nepamirškite pagalvoti apie žaibišką plano keitimą esant poreikiui. Jei jūsų verslas sparčiai augs ar platforma sugebės atlaikyti ženkliai išaugusį lankytojų srautą?

Apibrėžkite savo poreikius

Skirkite šiek tiek laiko ir pagalvokite kokios funkcijos yra svarbiausios jūsų internetinės prekybos verslui. Ieškote paprastos ir smulkios platformos ar vis dėlto jums reikia kažko tvirtesnio – suteikiančio saugumo jausmą? Ar jums reikia integracijos su trečiųjų šalių programėlėmis? Kokio tipo klientų aptarnavimo jums reikia? Žinodami, kokių funkcijų reikia, galėsite susiaurinti paieškos apimtį. Tik nuo jūsų poreikių priklauso kokį biudžetą teks paruošti. Kuo jūsų poreikiai didesni, tuo didesnes išlaidas patirsite.

Bandomasis laikotarpis ir testavimas

Kai susiaurinsite savo pasirinkimą, bus laikas išbandyti tai, ką siūlo platformų kūrėjai. Daugumoje el. prekybos platformų siūlomos nemokamos bandomosios versijos, kad galėtumėte pajusti kaip jos veikia ir įsitikinti, jog jos atitinka jūsų poreikius. Nebijokite tiesiogiai susisiekti bet kokiais klausimais ar rūpesčiais – dauguma platformų taip pat siūlo klientų aptarnavimą ir techninę pagalbą kaip dalį paslaugų, įtrauktų į siūlomą paslaugų paketą. Aišku, jeigu platforma nesiūlo bandomosios versijos, tuomet jūsų paieška dar labiau susiaurėja.

Kur ieškoti patarimų internetinės prekybos klausimais?

Kalbant apie patarimus elektroninės prekybos plėtojimo klausimais, yra daug žmonių, kurie padės pasirinkti geriausią platformą jūsų verslui. Konsultacinės įmonės, besispecializuojančios elektroninėje prekyboje, gali pasiūlyti naudingų rekomendacijų ir pagalbą kaip pasirinkti tinkamus prekybos bei rinkodaros metodus ir įveikti iššūkius.

Be to, internete gausu įvairiausių verslo bendruomenių, kuriose galima gauti nemokamus patarimus tiesiogiai iš su el. prekyba susijusių žmonių. Viskas ką jums reikės padaryti – užsiregistruoti tokiose vietose ir leistis į diskusijas.

Taip pat akcentuojama, kad kai kurios įmonės, kuriose siūlomas internetinių parduotuvių kūrimas, dažnai siūlomos konsultacijos techniniais bei platformų pasirinkimo klausimais. Tad, jeigu turite laiko, būtinai atkreipkite dėmesį į tai.

Kas turėtų būti įtraukta į elektroninės prekybos platformos planą?

Renkantis el. prekybos platformos planą, būtina turėti bent jau minimalias žinias. Pasikonsultavę su patyrusiais el. prekybos specialistais galite užtikrinti, kad jūsų el. prekybos platforma būtų pritaikyta taip, kad atspindėtų jūsų prekės ženklą ir optimizuotų klientų patirtį.

Platforma turėtų pasiūlyti įvairias mokėjimo parinktis ir turėti saugų svetainės patikros procesą. Optimizavimo paieškos sistemoms (SEO) praktikos supratimas taip pat gali padėti užtikrinti, kad potencialūs klientai galėtų lengvai jus rasti.

Kitos svarbios sritys apima duomenų rinkimo ir analizės priemones, skirtas pagerinti klientų aptarnavimą, taip pat metodus, kaip išlaikyti konkurencinį pranašumą. Investavimas į el. prekybos platformos planą, apimantį visus šiuos aspektus, yra sėkmingo ir klestinčio verslo raktas.

Tinkamos el. prekybos platformos pasirinkimas yra svarbus sprendimas, galintis turėti didelių pasekmių jūsų verslui. Kokios jos – teigiamos ar neigiamos, priklausys nuo jūsų sprendimų.

Turint tiek daug galimybių, gali būti sunku nuspręsti kuri platforma geriausiai atitinka jūsų poreikius. Atlikę tam tikrą analizę ir palyginę platformas, tiksliai apibrėžę kokių funkcijų jums reikia, ir išbandę įvairias parinktis prieš įsipareigodami, galite būti tikri, kad rasite tobulą el. prekybos platformą savo verslui!