KAS YRA ŽINOMA APIE GRINDJUOSTES? 

Nors grindjuostės iš pažiūros atrodo vos pastebimos, jas vis vien galima laikyti svarbia namų interjero dalimi. Todėl, jei įsigydami jas, pasirinksite išoriškai nelabai tinkamas vidinei aplinkai, tada sudarkysite jos harmoningumą. Tad renkantis grindjuostes ir apvadus nepatariama skubėti.

Kaip derinti apvadų spalvą su aplinka?

Apvadai būna šviesūs, neutralių spalvų, imituojantys akmenį ar medieną. Kai norima kambariui suteikti išskirtinę ir įsimenančią aplinką, galima naudoti kontrastuojančios su ja spalvos apvadus. Laikantis klasikinio dizaino taisyklių siūloma, kad grindų dangos ir grindjuosčių spalvos sutaptų, o jeigu ir skirtųsi, tai tik vienu atspalviu.

Grindjuostes galima derinti prie lubų apdailos juostų, tai jau tampa įprasta šių laikų interjeruose. Grindjuosčių spalvos taip pat gali būti derinamos ir prie esamos durų spalvos. Pavyzdžiui, labai įspūdingai atrodo šviesi grindų danga, tamsios duris ir tokios pat spalvos grindjuostės.

Kuo skiriasi natūralaus medžio grindjuostės nuo faneruotų apvadų?

Natūralaus medžio grindjuostės būna gaminamos iš pušies, ąžuolo ar uosio medienos. Kadangi gamintojai šios rūšies produkciją palieka nedengtą, todėl pats pirkėjas vėliau ją gali padengti jam patinkančios spalvos dažais ar kitokia medžiaga. Tai leidžia grindjuostes kuo puikiausiai priderinti prie bendros interjero aplinkos.

O faneruotos grindjuostės būna gaminamos iš dviejų medienos sluoksnių, vienas iš jų storesnis, kitas – plonesnis. Pastarasis kokybiškesnės medienos sluoksnis dedamas išorinėje grindjuostės pusėje, todėl šios rūšies grindjuostės tinka ir prie prabangiau, ir prie kukliau dengtų grindų.

Kas yra žinoma apie kitokių rūšių grindjuostes ir kur jos geriausiai tinka?

Rinkoje pirkėjams dar būna siūlomos MDF, PVC, plastikinės ir metalinės grindjuostės. MDF grindjuosčių pagrindą sudaro presuotos medžio dulkės, jų paviršius dažniausiai būna laminuotas, turi natūralios medienos išvaizdą. Šių grindjuosčių nereikia nei dažyti, nei lakuoti, nei šlifuoti. Plastikinės grindjuostės labiausiai tinka ruloninėms grindų dangoms, nes jų paviršius yra glotnus, joms nereikia papildomos apdailos. Panašiomis savybėmis pasižymi ir PVC grindjuostės. O metalinės grindjuostės labai retai pasirenkamos, nes sunku priderinti prie medinių grindų, tačiau idealiai tinka prie kiliminės dangos.