Kiek svarbus geras CV (gyvenimo aprašymas) darbo paieškoje?

Profesiniame gyvenime žmonėms su darbo paieška ir asmeninio CV rašymu tenka susidurti ne vieną kartą, todėl kartais net ir labai geri specialistai yra linkę nuvertinti gyvenimo aprašymo svarbą. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kitaip, tačiau CV formoje pateikta informacija nėra tik trumpa Jūsų profesinių ir asmeninių įgūdžių santrauka. Tai yra įrankis, kuris gali padėti sudaryti pirmą teigiamą (arba, blogiausiu atveju, neigiamą) įspūdį apie Jus, Jūsų charakterio savybes (pvz. požiūrį į detalumą, kruopštumą ar atsakingumą).

Geras gyvenimo aprašymas nulemia svarbiausią – ar Jūs atkreipsite darbdaviui atstovaujančio personalo specialisto dėmesį į save ir būsite pakviestas į tolimesnius kandidato atrankos procesus.

Gerai, pagal pagrindinius CV rašymo patarimus užpildytas CV šablonas darbdaviui apie Jus pasako:

  • Ar Jūs esate atsakingas. Jeigu gyvenimo aprašyme yra gramatikos ar stiliaus klaidų – tai rodo, kad Jums nėrūpi detalės, todėl galimai Jums pritrūks atsakomybės jausmo ir dirbant darba, kuriam galėtumėte būti pasamdytas;
  • Ar Jūs turite pakankamai reikalingų kompetencijų pozicijai į kurią kandidatuojate. Gyvenimo aprašyme daugiausia dėmesio reikia skirti būtent profesinės patirties skirsniui. Labai svarbu paiminėti ne tik, kur dirbote ir kokią poziciją užėmėte, bet ir kokius konkrečiai darbus darėte. Tai padės atskleisti ką Jūs iš tiesų mokate ir su kokiomis užduotimis galėtumėte susidoroti savarankiškai.
  • Kokiame gyvenimo etape šiuo metu esate. Ar esate studentas, ar ką tik studijas baigęs jaunas specialistas, o gal daug patirties turintis profesionalas. Visos šios detalės gali būti labai svarbios, priklausomai nuo to į kokią poziciją, organizaciją ar komandą kandidatuojate.
  • Kaip siekiate savo tikslų. Jei pradėjote, bet nebaigėte universiteto, mokyklos ar kt. kursų – Jums reikėtų turėti (ir jei įmanoma pateikti) svarbų tokio pasirinkimo paaiškinimą, nes tai gali būti interpretuota neigiamai, pvz. lyg Jums būtų sunku pasiekti savo išsikeltus tikslus.

Viena didžiausių kandidatų klaidų – per didelis pasitikėjimas savo verbalinės komunikacijos įgūdžiais ir gyvenimo aprašymo nuvertinimas. Nuvertinti gyvenimo aprašymo svarbą yra neprotinga, nes nors tai ir tėra pirmas įdarbinimo/atranos proceso etapas, tačiau jo nepraėjus – neturėsite galimybės pasirodyti, kad Jūs esate tinkamiausias kandidatas, todėl gyvenimo aprašymo rengimui reikėtų skirti didelę svarbą.

Nepamirškite, kad darbdaviai ir personalo atrankų specialistai sulaukia daugybės įvairių kandidatūrų į kiekvieną paskelbtą atranką, o pačius tinkamiausius kandidatus atsirenka TIK pagal tai, kaip atrodo  jų gyvenimo aprašymas! Šis, pirmasis atrankos etapas,  dažniausiai yra atliekamas personalo specialisto (ar specialistės) AKIMIS, todėl gražus, be klaidų parašytas, išskirtinio dizaino CV šablonas Jums neabejotinai padės atkreipti dėmesį į save bei išsiskirti iš kitų kandidatų ir būti pakalbintiems dėl norimos pozicijos.