Kodėl apskaitos įmonės yra geriau nei samdomo buhalterio paslaugos?

Verslo įkūrimas ir valdymas yra nemenkas žygdarbis. Norint, kad verslas būtų sėkmingas, reikia daug planuoti, kurti strategiją ir valdyti finansus. Ką jau kalbėti apie išlikimą rinkoje, esant tokiai negailestingai konkurencijai, didelei infliacijai ir energetikos krizei.

Vienas iš svarbiausių žingsnių, kuriuos reikia apsvarstyti pradedant bet kokį verslą, yra tinkamo buhalterio arba apskaitos įmonės paieška. Tačiau ką pasirinkti? Laisvai samdomą buhalterį, ar buhalterijos įmonę kuri teikia platų paslaugų spektrą?

Abiem atvejais yra privalumų ir trūkumų, tačiau apskaitos įmonė gali suteikti platesnį paslaugų spektrą ir geriau apsaugoti jūsų verslą nei asmeninis buhalteris. Atidžiau pažvelkime, kodėl apskaitos įmonės, o ne asmeninio buhalterio pasirinkimas gali būti geriausias sprendimas jūsų įmonei:

Profesionalumas ir patirtis

Apskaitos įmonė turi ilgametę patirtį ir žinių, kurių asmeninis buhalteris gali neturėti. Ekspertų komanda bus dirbusi su tūkstančiais sąskaitų iki Jūsų, todėl tiksliai žino, į ką atkreipti dėmesį – nuo mokesčių taupymo strategijų iki galimų įsipareigojimų. Jie taip pat žino apie naujus teisės aktus, kurie gali turėti įtakos jūsų įmonei, taip pat apie naujas tendencijas, kurios gali padėti efektyviau plėtoti verslą. Priešingai, samdydami vieną asmenį, kuris tik iš dalies išmano apskaitos praktiką, galite padaryti brangiai kainuojančių klaidų ir nepasinaudoti mokesčių lengvatomis ar kitomis lengvatomis, kurios ilgainiui gali padėti sutaupyti pinigų. O tai, kaip žinia, gali tiesiogiai įtakoti verslo vystymąsi ir sėkmę.

Paslaugų spektras

Buhalterinės apskaitos įmonės siūlo daugybę paslaugų, kurios neapsiriboja tik bendru buhalterinės apskaitos tvarkymu ir mokesčių pildymu. Pavyzdžiui, jos gali patarti įmonių restruktūrizavimo, pinigų srautų prognozavimo ir biudžeto sudarymo, susijungimų ir įsigijimų, PVM reikalavimų laikymosi, darbo užmokesčio sistemų ir kitais klausimais. Tai reiškia, kad jos gali suteikti vertingų patarimų visais verslo valdymo etapais – nuo įmonės įkūrimo iki plėtros ar pardavimo – ir kartu apsaugoti nuo galimos rizikos. Be to, turėdami galimybę naudotis tokiomis žiniomis įmonėje, neturite samdyti atskirų konsultantų konkrečioms užduotims atlikti; viskuo pasirūpins viena komanda, kuri aiškiai supranta bendrą jūsų veiklos vaizdą.

Išlaidų taupymas ir lankstumas

Galimybė naudotis įvairiomis patyrusios komandos teikiamomis paslaugomis reiškia, kad mokėsite tik už tai, ko jums reikia, kai jums to reikia; taip sumažinamos išlaidos, tačiau vis tiek galėsite naudotis ekspertų patarimais, kai jų prireiks, nesamdydami papildomų darbuotojų ar konsultantų.

Be to, dauguma įmonių siūlo lanksčius mokėjimo planus, įskaitant fiksuotus mokesčius per mėnesį, todėl lengviau planuoti biudžetą, nes taip galima numatyti mėnesio išlaidas, susijusias su jūsų verslo vykdymu. Dėl visų šių veiksnių naudojimasis buhalterinės apskaitos įmonės paslaugomis yra ekonomiškesnis, palyginti su vieno asmeninio buhalterio samdymu, kuris gali neturėti visų žinių, reikalingų sudėtingiems klausimams, susijusiems su sėkmingu ilgalaikiu verslu, spręsti.

Patikimumas ir konfidencialumas

Buhalterinės apskaitos įmonėms taikomos griežtos taisyklės, įskaitant taisykles, kuriomis saugomas klientų konfidencialumas. Tai reiškia, kad galite pasitikėti, jog jos saugos visą jūsų finansinę informaciją. Be to, jos gali naudotis naujausiomis technologijomis ir programine įranga, todėl joms lengviau greitai ir tiksliai apdoroti duomenis bei veiksmingai bendrauti su klientais.

Laisvai samdomi darbuotojai dažniausiai neturi galimybės naudotis tokiais pačiais ištekliais kaip įsitvirtinusi įmonė, todėl gali būti padaryta klaidų ir vėlavimų ar net prarasti duomenys

Kai kurios įmonės gali pasiūlyti dar didesnį paslaugų spektrą. Tai gali būti tinklapių kūrimas, rinkodaros ir kitos paslaugos, padedančios maksimaliai išnaudoti jūsų verslo galimybes. Jie taip pat gali suteikti prieigą prie kontaktų tinklo, kuris gali būti naudingas užmezgant ryšius, plečiant rinkas ir ieškant naujų tiekėjų ar klientų. Šių paslaugų negali pasiūlyti nė vienas buhalteris, turbūt sutiksite su tuo.

Pliusai yra daugiau nei akivaizdūs – apibendrinimas

Kaip šiandien matėme, yra keletas pagrindinių privalumų, susijusių su apskaitos įmonės, o ne individualių asmeninių buhalterių pasirinkimu tvarkant savo finansus ir mokesčius, kurie yra sėkmingo verslo vystymo ateityje dalis.

Profesinė patirtis, sukaupta per daugelį metų nagrinėjant įvairias sudėtingas bylas įvairiose pramonės šakose, galimybė naudotis įvairiomis paslaugomis, įskaitant įmonių restruktūrizavimą, taupymo priemonės, pavyzdžiui, lankstūs mokėjimo planai, – visi šie dalykai rodo, kodėl apskaitos įmonės pasirinkimas dažnai yra teisingas pasirinkimas tvarkant bet kokio dydžio ar tipo verslo įmonės finansus.

Drąsiai galime teigti, jog asmeninis buhalteris neša mažiau naudos nei buhalterinių paslaugų įmonė

Šiuo įtemptu laiku verslas reikalauja kūrybingų sprendimų. Vienas jų plataus verslo paslaugų spektro įmonės. Atiduoti viską į vienas, patikimas rankas suteikia ramybę verslo savininkui, siekiančiam maksimaliai išnaudoti savo potencialą ir būti tikram, kad jo finansai yra patikimose rankose. Tai ypač aktualu, kuomet kalbame apie pilną atsakomybę už projektus ir padarytus darbus. Tinkama įmonė yra raktas į sėkmę, o dėl taupymo, lankstumo, patikimumo ir konfidencialumo jos yra puikus pasirinkimas bet kuriai įmonei. Taigi, ne nesvarbu, kokio dydžio ar kokio sektoriaus įmonė veikia, buhalterinės apskaitos įmonė turėtų būti sąrašo viršuje, kai svarstote, ką pasirinkti. O šiame straipsnyje plačiai tai aptarėme.