4 priežastys, kodėl verta išbandyti šaltalankių sultis

4 priežastys, kodėl verta išbandyti šaltalankių sultis

Šaltalankis – tai krūmas, kilęs iš Himalajų ir kitų Azijos regionų. Jis žinomas dėl savo ryškiai oranžinių uogų, kurios naudojamos daugelyje produktų. Populiariausias produktas iš šių uogų yra sultys, kurios pastaraisiais metais vis labiau populiarėja dėl nuostabios naudos sveikatai. Šiame straipsnyje bus pateiktos keturios priežastys, kodėl turėtumėte jas išbandyti.

Didelė vitaminų koncentracija

Šaltalankių uogos garsios tuo, jog jose yra  neįtikėtinai didelis vitaminų kiekis. Jose yra vitaminų A, B1, B2, B6, C, D ir E. Tarsi to būtų negana, šaltalankių sultyse taip pat yra mineralinių medžiagų, pavyzdžiui, magnio, ir kalcio. Visi šie vitaminai ir mineralai padeda organizmui tinkamai funkcionuoti ir gali padėti spręsti įvairias sveikatos problemas, tokias kaip nuovargis ir stresas.

Poveikis prieš senėjimą

Šaltalankių sultys garsėja anti-senėjimo poveikiu dėl didelio kiekio antioksidantų. Antioksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais organizme, kurie ilgainiui gali sukelti odos raukšles ir senatvines dėmes. Be to, šios sultys padeda apsisaugoti nuo aplinkos streso, kurį sukelia aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, saulės spinduliai ar oro tarša. Kadangi jose gausu sveikųjų omega riebalų rūgščių, jos padeda ilgiau išlaikyti jaunatvišką odą.

Gerina virškinimo sistemos sveikatą

Šis gėrimas taip pat puikiai gerina virškinimo sistemos būklę dėl didelio skaidulų kiekio – viename puodelyje jų yra apie 8 g. Šios skaidulos padeda palaikyti reguliarų virškinimą, nes padeda maistui greičiau judėti per organizmą, kad organizmas galėtų geriau įsisavinti maistines medžiagas, kurių reikia energijai gaminti ar kaupti. Be to, skaidulinės medžiagos padeda mažinti žarnyno uždegimą, o tai gali pagerinti bendrą sveikatos būklę, pavyzdžiui, sumažinti svorį arba cholesterolio kiekį kraujyje, priklausomai nuo to, ką dar darote pagal savo mitybos planą kartu su kasdien geriamomis šaltalankių sultimis.

Stiprina imunitetą

Reguliarus šaltalankių sulčių gėrimas gali padėti sustiprinti imuninę sistemą dėl didelio vitamino C kiekio – vos vienas puodelis suteikia beveik 100 % rekomenduojamos paros normos! Vitaminas C padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ir padeda baltiesiems kraujo kūneliams greičiau kovoti su infekcijomis, todėl laikui bėgant išliksite sveikesni, net jei su mikrobais susiduriate dažniau nei įprastai sezoninių ligų, pavyzdžiui, peršalimo ar gripo virusų, metu.

Ar verta išmėginti?

Jei ieškote būdo, kaip natūraliai pagerinti savo bendrą savijautą, nevartojant jokių vaistų ar papildų, kurie gali pakenkti jūsų organizmui, verta išbandyti šaltalankių sultis. Šiame gardžiame gėrime yra ne tik įvairių vitaminų ir mineralų, bet ir skaidulų bei antioksidantų – abu šie komponentai būtini optimaliai sveikatai palaikyti ir stiprinti, todėl būtinai išbandykite šį supermaisto gėrimą šiandien, jei dar to nepadarėte.

Komentarai išjungti.