Kodėl man kremavimas tapo prioritetu

Kartais taip nutinka, kad vieną dieną bendrauji su žmogumi, džiaugiesi gyvenimu, kuri ateities planus, o kitą dieną, vos saulei patekėjus sužinai, kad to žmogaus nebėra. Viskas tarsi dūžta į šilupius, skauda širdį ir griūna visi numatyti pasiekti tikslai. Mirus artimajam visada patariama neužsidaryti ir skausmu pasidalinti. Bet tikriausiai sunkiausias momentas yra tas, kai kilojami mirusiojo daiktai namuose, skaitomi jo užrašai ar net palikti atsisveikinimo laiškai. Kremavimas. Tokį savo artimojo pageidavimą radau laiške, kurį jis rašė paskutinį. Niekada nekalbėjome su juo apie amžiną atsisveikinimą ir to, kaip jis norėtų būti palaidotas. Tik tas laiškas man atvėrė akis. Supratau, kad mums aktualios laidojimo paslaugos Vilniuje, o ypač kremavimas.

 

Mirusio žmogaus kūno sudeginimas iki pelenų. Kremavimo proceso metu žmogaus palaikai yra dedami į medinį karstą, o tuomet su karstu gabenami į kremavimo krosnį. Nors tokia kremavimo eiga skamba ir neitin maloniai, bet nieko keisto, kad tokia paslauga kasmet vis labiau populiarėja. Pasidomėjau ir aš, kuo ypatingas kremavimas ir kodėl jį verta pasirinkti. Man tapo svarbiausios dvi priežastys: tai draugiškumas gamtai ir psichologinės įtampos sumažinimas.

kremavimas

  • Draugiškumas gamtai. Tai labai aktualus ir svarbus aspektas šiomis dienomis ir netolimoje ateityje. Niekas nebesistebi, kad stinga laidojimo vietų kapinėse. Taip atsitinka todėl, kad kapinių ribų nėra įmanoma išplėsti, tuo tarpu esamos vietos nebepakanka. Kapinės vis plečiamos ir plečiamos, o tai daroma tam tikros valstybinės žemės sąskaita. Nepamirškime, kad mirštamumas pastaruoju metu auga, todėl vietos reikia vis daugiau ir daugiau. Kremavimas yra itin draugiškas aplinkai pasirinkimas. Urna, į kurią mirusiojo pelenai yra supilami, užima žymiau mažiau vietos nei karstas. Norint palaidoti palaikus urnoje, vietos prireiks net kelis kartus mažiau.
  • Mažesnė psichologinė įtampa. Teko nemažai skaityti mirties tema, todėl liūdnas mintis ir emocijas lyg ir išmokau valdyti. Daugelyje knygų psichologai rašo, kad didelės įtampos, skausmo bei blogų emocijų galėtų būti kur kas mažiau tuo atveju, jei pavyktų išvengti kraupaus vaizdo, kai matome artimą žmogų karste. Atlikti moksliniai tyrimai patvirtina, jog urna bei kartas visiškai skirtingai veikia žmogaus pasąmonę. Urna sukelia mažiau liūdnų minčių.