Kokiais privalumais pasižymi oras-vanduo sistema?

Kokiais privalumais pasižymi oras-vanduo sistema?

Rinkoje siūlomi įvairūs šildymo sprendimai, tačiau vienas populiariausių pasirinkimų yra oras-vanduo sistema. Jei įrenginėjate sodybą, gyvenamąjį namą ar renovuojate seną pastatą, tikrai verta pagalvoti apie šilumos siurblį oras-vanduo. Tai universalus šildymo būdas, užtikrinantis patogumą ir suteikiantis daugybę privalumų.

Kaip veikia oras-vanduo sistema?

Nežinant, gali pasirodyti sudėtinga, tačiau iš tikrųjų oras-vanduo sistema veikia gana paprastai. Jos veikimas paremtas energijos (šilumos) mainų principu. Šilumos siurblys surenka šiluminę energiją iš aplinkos ir perduoda ją vandeniui, o jis išnešioja šilumą po patalpas, nes gali judėti šildymo sistemoje. Oras-vanduo sistema gali būti pritaikoma įvairiai, pavyzdžiui, derinama su radiatoriais ar grindiniu šildymu, vasarą ją galima panaudoti patalpų vėsinimui, be to, ji tinka ir karštam vandeniui ruošti.

Pagrindinės oras-vanduo sistemos savybės

Šiuolaikiniai oras-vanduo šilumos siurbliai pasižymi aukštu efektyvumu ir puikia ekonomija. Jie yra visiškai automatizuoti, todėl naudoti tokią šildymo sistemą yra labai paprasta ir malonu. Sutaupyti padeda ir tai, kad tokios sistemos nereikalauja jokios nuolatinės priežiūros, be to, jose nenaudojamas degimo procesas – šiluma yra ne pagaminama, o surenkama iš aplinkos, taigi jos daug saugesnės už kieto kuro ar dujinius katilus.

Universalus pritaikymas

Viena iš priežasčių, kodėl oras-vanduo sistema pastaruoju metu tapo tokia populiari, yra platus jos pritaikymas. Tokias sistemas galima naudoti įvairios paskirties pastatuose, kuriuose yra elektros energija. Taip pat galima šildymo sistemą derinti su saulės elektrine – tai suteikia dar daugiau nepriklausomybės nuo energijos tiekimo iš išorės. Daugelis renkasi oras-vanduo sistemas tuose namuose, kuriuose nėra dujų įvado, kamino ir kt.

Patogu ir tai, kad oras-vanduo sistema gali būti derinama ne tik su radiatoriniu, bet ir su grindiniu šildymu. Pastarasis metodas yra labai vertinamas, nes užtikrina šildymo efektyvumą ir estetiką interjere.

Šilumos siurbliai namus aprūpina namus ir karštu vandeniu, todėl tai universalus sprendimas, patenkinantis gyventojų poreikius. Maža to, vasarą šilumos siurbliai vandenį pašildo itin ekonomiškai, tad juos naudoti tikrai verta – tai daug patogesnis ir pigesnis sprendimas, pavyzdžiui, už vadinamuosius boilerius.

Paprastas naudojimas ir patogumas

Šiuolaikinės oras-vanduo sistemos yra efektyvios ir veikia automatiškai, tad jas naudoti labai paprasta. Nereikia jokių pastangų, pakanka tik paspausti mygtuką. Oras-vanduo sistema veikia tyliai, todėl namo gyventojams ji nesukelia jokio diskomforto. O temperatūrą namuose galima reguliuoti pagal asmeninius poreikius ar gyvenimo ritmą.

Patraukli kaina ir atsiperkamumas

Žinoma, ne mažiau už visus privalumus pirkėjams rūpi ir kaina. Vertinant bendrame kontekste, oras-vanduo sistema nėra pigiausias pasirinkimas, tačiau ji reikalauja gana nedidelių investicijų ir greitai atsiperka. Pats siurblys kainuos brangiau už panašaus tipo oras-oras sistemą, tačiau veiks efektyviau ir taupiau. O štai pats įrengimas vis tiek bus paprastas ir pareikalaus vos kelių dienų. Tai puikus sprendimas norint šildyti ne tik namus, bet ir garažo, sodybos ar kitas patalpas.

Komentarai išjungti.