KOKIAS ŠILDYMO PRIEMONES TINKA NAUDOTI LAUKO TERASOSE?

Kai lauke atvėsta oras, tačiau vis dar nesinori užsidaryti tarp keturių sienų, vis dar galima kuo puikiausiai leisti laiką lauko ar kavinės terasoje, tam tik reikia turėti įsigijus tinkamą šildytuvą. Lauko ir didelėms uždaroms erdvėms apšildyti labiausiai tinka dujiniai arba infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Tiek dujinius, tiek infraraudonųjų spindulių šildytuvus palankiomis sąlygomis galima įsigyti internetinėje parduotuvėje: renginiopartneris.lt.

Kokios yra pagrindinės teigiamos dujinių šildytuvą savybės?

Dujiniai šildytuvai aplinką šildo degančių dujų liepsna. Pačios dujos yra tiekiamos iš pasirinkto dydžio baliono. Šios rūšies šildytuvai tinka visur, kur nėra galimybės pasiekti elektros energijos tiekimo tinklo. Ypač patogu jais šildytis didelėse pokyliams skirtose palapinėse, prekybiniuose paviljonuose, patalpose, kur nėra elektros energijos įvado.

Dujiniai šildytuvai netinka mažose, ankštose arba neventiliuojamose patalpose, nes degdamos dujos labai greitai eikvoja deguonies atsargas. Kita vertus, šildytis dujomis yra šiek tiek pigiau nei elektra, todėl jų naudojimas ekonomiškai pasiteisina.

Kokiu principu aplinką šildo infraraudonųjų spindulių šildytuvai?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai aplinką šildo lygiai taip pat, kaip saulė, šilumą nukreipdami į žmones, o ne į orą, todėl jie idealiai tinka šildyti ne tik vidaus patalpoms, bet ir balkonams, lauko terasoms, pokylių palapinėms, po atviru dangumi vykstančių renginių erdvėms ir gamybinės paskirties patalpoms – sandėliams, remonto ir stalių dirbtuvėms.

Šios rūšies šildytuvai garsėja ypatingu atsparumu drėgmei, todėl juos be jokių nesklandumų galima naudoti lauko sąlygomis. Todėl juos naudinga statyti prie kavinių ir restoranų esančiose terasose, kurios paliekamos veikti iki vėlyvo rudens.

Kokios yra infraraudonųjų spindulių šildytuvų rūšys ir kuo jos skiriasi?

Infraraudonieji šildytuvai yra skirstomi į keraminius, anglies pluošto ir kvarcinius. Keraminiai šildytuvai yra vidutinio poveikio spektro, todėl jų skleidžiamos šilumos pojūtis yra gana stiprus. Todėl jie labiau tinka gamybinėms patalpoms šildyti.  

Anglies pluošto šildytuvai labiausiai tinka lauko terasų šildymui. Dėl mažesnio jų galios tankio jų skleidžiamas šilumos pojūtis yra švelnesnis. O kvarcinių šildytuvų techniniai parametrai yra artimesni keraminiams, nes jie į aplinką irgi skleidžia vidutinio pajėgumo spindulius.