Nenumokite ranka ir į ortopedą traumatologą – kreipkitės laiku

Nors tai ir liūdna pripažinti, tačiau tikrai ne visi laiku kreipiamės į gydytojus, nors tokia pagalba mums reikalinga. Kai kada galvojame, kad viskas praeis savaime, reikia tik laiko ir viskas grįš į savas vėžias. Tačiau ilgai negydomos tam tikros ligos gali atnešti dar didesnes neigiamas pasekmes, kurias reikės gydyti vėliau ir tai gali būti ne tik sudėtingiau, bet ir brangiau. Labai dažnai susiduriame su kūno problemomis, įvairių raumenų skausmu ir panašiai, todėl ortopedas traumatologas vilniuje gali kuo puikiausiai padėti išsigydyti ir atstatyti organizmą į vietą. Todėl jeigu jaučiatės ne taip įprastai kaip visada, verta pagalvoti ar ne pats metas kreiptis į specialistus.

Ženklai, kurie gali parodyti, kad laikas apsilankyti pas ortopedą traumatologą

Verta pripažinti, kad nežinant tam tikrų ženklų, ne visada galima suprasti, kad yra tam tikros problemos. Kai atsitinka trauma, yra kur kas paprasčiau viską suprasti ir tada galima kreiptis pas specialistus:

  • Stuburas yra viena svarbiausių kūno dalių, todėl jeigu pradedamas jausti skausmas ar kitoks diskomfortas, patartina kreiptis į specialistus.
  • Tikriausiai galima pastebėti, kai laikysena yra ne tokia kaip įprastai. Jeigu tą pastebėjote ir jūs, tai verta sunerimti ir kreiptis pas ortopedą.
  • Jeigu kamuoja plokščiapėdystė irgi reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.
  • Atsitikusios įvairios traumos ateityje gali turėti neigiamų pasekmių, todėl po jų irgi rekomenduojama kreiptis pas specialistus.
  • Laikui bėgant atsiranda įvairių deformacijų. Jos neatsitinka iš niekur, tad vadinasi, kad kažkur yra problema. Nieko nereikia laukti ir būtina tas vietas apžiūrėti.
  • Kad viskas tinkamai sugytų po lūžių ortopedo gydymas yra būtinas.

Plačiau skaitykite Ortopro.lt – ortopedijos profesionalai

Svarbiausia – nedelsti

Daugelis daro tą pačią klaidą, tai yra nesikreipia į specialistus arba tai padaro per vėlai, kada tam tikro skausmo ar kitų bėdų nėra įmanoma kentėti. Žinokite, kad anksčiau pastebima ir nustatoma problema bus žymiai lengviau gydoma, nei kad ta, kuri yra užtęsta. Todėl niekada nereikėtų rizikuoti savo sveikata ir laukti, kol situacija pati pasitaisys. Dažniausiai tai nenutinka, o vėliau galima laukti tik neigiamų rezultatų. Tik jūs pats galite nuspręsti, kaip jaučiatės ir ar yra reikalinga pagalba. Todėl pirmųjų simptomų nereikia ignoruoti.

Ortopedai traumatologai ir operacijos?

Ortopedai gali ne vien tik pakonsultuoti ir atlikti paprastus gydymus. Jeigu yra reikalinga, jie atlieka ir tam tikras operacijas, o jos gali būti visokios, kurios susijusios su sąnariais, gali sutvarkyti su kaulais susijusias problemas ir panašiai. Tad tokie gydytojai gali padėti susitvarkyti gana nemažai sveikatos problemų, kurios trukdė gyventi įprastą gyvenimą.