Pasiruoškite šaltajam sezonui- ką renkasi daugybę žmonių, norėdami nesušalti?

Pasiruoškite šaltajam sezonui- ką renkasi daugybę žmonių, norėdami nesušalti?

Daugybė žmonių norėdami nesušalti šaltajam sezonui renkasi gaminius iš vilnos, čia  plačiai naudojama ožkų, avių, lamų, alpakų, triušių vilna. Tekstilės pramonėje vilna ypač plačiai naudojama, nes ji natūraliai auga ant gyvūno odos, yra nukerpama, o po metų laiko vėl atauga. Nukirpta vilna išdirbama ir tampa pluoštu, iš jo suverpiami siūlai arba audžiami audiniai, gaminami pledai. Žinomiausia ir dažniausiai naudojama merinosų vilna, gaminiai iš merinosų vilnos pasižymi antibakterinėmis savybėmis, sugeria ir išgarina drėgmę, palaiko pastovią kūno temperatūrą, ypatingai minkšti ir švelnūs, pledai, drabužiai iš merino vilnos ypač tinka kūdikiams, vaikams ir alergiškiems žmonėms. Šaltais rudens ar žiemos  vakarais, vakarojant lauke, šilumą jums suteiks ant pečių ar kojų uždėtas pledas, o kad būtų šilta visam kūnui, svarbu pasirinkti natūralios vilnos kojines ar šlepetes, tuomet atsipalaiduosit ir pasijusite ramioje, komforto zonoje.

Natūralus vilnoniai pledai vaikams

Pledai iš natūralios vilnos yra populiarūs, o ypač iš merino vilnos, jį galima pritaikyti lovelei užkloti, kūdikiui apgaubti, užtiesalas maloniai šildys vaikelį nakties ir pasivaikščiojimų metu. Kūdikiams dažniausiai naudojami megzti vilnoniai pledukai, vaikelis gali būti susukamas išleidžiant iš ligoninės, gaminys puošnus, šventiškas, lengvas, puikiai saugo šilumą ir tinka jautriai kūdikio odelei. Merino vilnos pledai patvarūs, pralaidūs orui, dėlto sumažėja perkaitimo miego metu rizika. Avies vilnos pledukas šiltas ir nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau jis gali būti šiukštokas ir mažiems vaikams sukelti alerginę reakciją, todėl kūdikiams geriausia rinktis iš merino vilnos pleduką, jie šiek tiek bus brangesni, tačiau turintys daugiau privalumų: lengvas, minkštas, švelnus, reguliuoja drėgmę, nesugeria kvapų ir panašiai.

Kaip prižiūrėti merino vilnos pledą?

Merino vilnos gaminys turi specifinį natūralios vilnos kvapą, šis kvapas susilpnės jeigu bus išvedintas sausoje, saulėtoje vietoje, negalima  jo laikyti drėgnoje vietoje, nedžiovinti džiovyklėje, nelyginti su lygintuvu, negalima skalbti, o tik galimas sausas valymas.

Komentarai išjungti.