Patarimai, kaip pasirinkti oro kondicionierių savo namams

Patarimai, kaip pasirinkti oro kondicionierių savo namams

Geras namų oro kondicionierius ne tik padeda atsikvėpti nuo vasaros karščio, bet ir visus metus valo orą, reguliuoja drėgmę musonų metu ir šildo žiemą. Kadangi rinką užplūdo daugybė variantų, žinodami, kaip išsirinkti kondicionierių savo namams, galėsite priimti pagrįstą sprendimą.

Pasirinkite tinkamą AC tipą pagal savo poreikius

Atsižvelgdami į savo reikalavimus, namų išplanavimą ir biudžetą, galite prieiti prie atsakymo, kaip išsirinkti oro kondicionierių namams. Paprastai galite rinktis iš trijų tipų: langų AC, dalijamojo AC ir nešiojamojo AC. Langinis kondicionierius, kaip rodo pavadinimas, montuojamas ant lango kaip vienas įrenginys. Padalytasis kondicionierius turi du blokus: išorėje sumontuotąjį sudaro kompresorius ir kondensatorius, o viduje, ant sienos, sumontuotąjį – orapūtė. Nešiojamasis kondicionierius nėra montuojamas konkrečioje vietoje, todėl jį galite perkelti iš vienos patalpos į kitą. Tai naudinga, jei gyvenate nuomojamuose butuose.

Patikrinkite vėsinimo pajėgumą

Bet kurio namų oro kondicionieriaus vėsinimo pajėgumas matuojamas BTU (britų šiluminiais vienetais). Tai paprasčiausiai reiškia, kiek šilumos kondicionierius gali pašalinti iš oro per nustatytą laiką. Bet kurio kondicionieriaus vėsinimo pajėgumas yra tiesiogiai proporcingas šiam skaičiui. Labai svarbu, kad jūsų patalpai tiktų tinkamas kondicionierius. Jei BTU pajėgumas bus per mažas jūsų patalpai, AC negalės tinkamai jos atvėsinti, o jei pajėgumas bus per didelis, jis gali per greitai atvėsinti patalpą be jokio sausinimo.

Sužinokite apie inverterinės kintamosios srovės šaltinio privalumus

Palyginti su įprastais oro kondicionieriais, inverteriniai oro kondicionieriai užtikrina geresnį ir tolygesnį vėsinimą. Šis tipas taip pat yra efektyvesnis energijos vartojimo požiūriu ir tylesnis. Kaip? Ne inverterinio kintamosios srovės kondicionieriaus kompresorius kelis kartus įsijungia ir išsijungia, kad sureguliuotų temperatūrą. Kai kompresoriaus variklis įsijungia, AC patiria galios šuolį. Dėl to ilgainiui jis sunaudoja daugiau energijos. Kita vertus, inverterinės kintamosios srovės kintamosios srovės kompresorius visada įjungtas. Pasiekus norimą temperatūrą, kompresorius toliau veikia mažesniu greičiu, kad palaikytų vėsinimą. Todėl jis yra ne tik patvaresnis, bet ir taupiau naudoja energiją.

Ieškokite energijos vartojimo efektyvumo

Įsigyti energiją taupantį kondicionierių tapo dar svarbiau šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame elektros energijos tarifai kyla taip pat sparčiai, kaip ir gyvsidabrio lygis! Kad būtų lengviau nustatyti, koks yra prietaiso energijos vartojimo efektyvumas, BEE (Energijos vartojimo efektyvumo biuras) pateikia standartizuotus energijos vartojimo efektyvumo įvertinimus žvaigždutėmis. 5 žvaigždučių įvertinimas yra geriausias ir reiškia, kad kondicionierius leis jums sutaupyti labai daug elektros energijos. Taigi, pasirūpinkite, kad rinktumėtės bent 3, o gal net 5 žvaigždutes turintį kondicionierių.

 

Komentarai išjungti.