TOP 5 mitai apie mokesčių grąžinimą dirbantiems užsienyje

TOP 5 mitai apie mokesčių grąžinimą dirbantiems užsienyje

Tai gali būti aktualu, bet gali ir gąsdinti. Reikia atsižvelgti į daugybę dalykų, įskaitant šalies įstatymus ir galimybę į tai pretenduoti. Deja, apie mokesčių grąžinimą ir jų deklaravimo procesą užsienyje sklando daug mitų. Šis tinklaraštis padės atskirti faktus nuo prasimanymų, įsitikinsite, jog mokesčių grąžinimas nėra toks sudėtingas, jei žinote šią informaciją.

Mitas 1 – Mokesčių deklaravimas užsienyje yra per brangus

Iš tikrųjų, dirbant užsienyje, dažnu atveju, reikia pateikti mažiau dokumentų nei savo šalyje, nes galite turėti mažiau atskaitymų ar kreditų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Be to, daugelyje šalių siūlomi nemokami internetiniai ištekliai ir įrankiai, padedantys susigaudyti šiame procese. Jei to neišeina padaryti – yra nemažai įmonių, pas kurias galite užsakyti paslaugas. Kainos prieinamos visiems.

2 mitas – dirbant užsienyje mokesčių deklaracijų pildymas užima per daug laiko

Kai gyvenate užsienyje, pajamų deklaracijos pildymas užima ne daugiau laiko nei tuo atveju, jei vis dar būtumėte namuose. Esminis skirtumas tas, kad užuot kreipęsi į vietinį VMI – kreipsitės į užsienietišką inspekciją, ir, tai  jei samdote paprastą buhalterį atlikti šiuos dalykus,  turėsite kreiptis į tarptautinį mokesčių buhalterį, kuris specializuojasi dirbti su emigrantais. Turėdami patirties ir žinių apie tarptautinius įstatymus ir mokesčių taisykles, reglamentuojančias užsienio mokesčių mokėtojų veiklą, jie pasirūpins, kad jūsų deklaracija būtų tiksli ir pateikta laiku – ir visa tai neužims per daug jūsų laiko ar energijos.

3 mitas – Neįmanoma susigrąžinti mokesčių, jei dirbate užsienyje

Dar vienas paneigtas mitas. Net ir gyvenant užsienyje galima susigrąžinti mokesčius, priklausomai nuo to, kur dirbate ir kokias pajamas gaunate toje šalyje.

4 mitas – Mokesčių mokėjimas užsienyje yra neteisėtas

Tai visiškai legali paslauga, kuri vadinasi mokesčių grąžinimas užsienyje. Kai kuriais atvejais galima susigrąžinti permokėtus mokesčius, jei priklausote tam tikroms grupėms, pavyzdžiui, studentams ar emigrantams. Tai galite atlikti patys, arba kreiptis pagalbos pas profesionalus.

5 mitas – Norint susigrąžinti mokesčius užsienyje, reikia būti ekspertu

Iš tikrųjų jums nereikia būti ekspertu. Jums tereikia išmanyti teisinę sistemą ir žinoti, į kokius atskaitymus ar lengvatas turite teisę. Profesionalas gali padėti jums patarti apie tai, kaip geriausiai išnaudoti grąžintus mokesčius ir užtikrinti, kad nepraleistumėte jokių svarbių atskaitymų ar lengvatų. Jie taip pat gali pateikti jūsų su dokumentais ir pagalba, kurios jums reikia, kad kuo greičiau susigrąžintumėte Jums priklausančius pinigus.

Komentarai išjungti.