Automobilio žibintai, į ką atkreipti dėmesį?

Automobilio žibintai, į ką atkreipti dėmesį?

Pripažinkite, niekada nenaudojote rūko žibintų. Ar net žinotumėte, kur juos rasti prietaisų skydelyje? Nesijaudinkite, daugeliui iš mūsų reikia priminimų apie tai, ką veikia įvairios lemputės ir kada jas naudoti. Štai mūsų naudingas vadovas, paaiškinantis viską, ką reikia žinoti apie automobilių žibintus.

Kokie yra skirtingų tipų žibintai?

Mūsų automobiliuose yra keletas žibintų: indikatoriai, kurie veikia kaip avariniai žibintai, galiniai žibintai, esantys šalia stabdžių žibintų, ir priekiniai žibintai, kuriuos galime pritaikyti įvairiai.

Artimieji žibintai

Artimieji žibintai yra dažniausiai naudojami priekiniai žibintai. Jie ryškesni nei šoniniai žibintai, bet ne tokie ryškus kaip tolimosios šviesos žibintai.

Jie gavo savo vardą, nes yra pakrypę žemyn, link kelio. Jų įjungimo jungiklis paprastai yra ant prietaisų skydelio ciferblato arba susukto indikatoriaus svirties, nors daugelis naujesnių automobilių turi važiavimo žibintus, kurie veikia be vairuotojo įsikišimo.

Kada naudoti artimuosius žibintus?

Artimieji arba dienos šviesos automobilio žibintai turi būti įjungti nuolatos.

Kada naudoti tolimuosius žibintus?

Pilnos šviesos arba tolimieji priekiniai žibintai yra ryškiausias įprastų transporto priemonių priekinių žibintų tipas. Jie yra nukreipti aukščiau nei artimieji priekiniai žibintai, todėl matote daugiau kelio ir kartais vadinami tolimosiomis šviesomis. Jų įjungimo jungiklis paprastai yra šalia artimųjų priekinių žibintų jungiklio ir gali būti naudojamas kitas lempučių rinkinys.

Pilnos šviesos priekinius žibintus turėtumėte naudoti tik neapšviestuose kelio ruožuose naktį. Sutikdami priešpriešinį eismą (įskaitant dviratininkus ar pėsčiuosius), važiuodami paskui kitą transporto priemonę arba važiuodami posūkiuose į kairę, turite išjungti tolimosios šviesos žibintus, nes jie dažnai gali akinti ir sukelti avarijas.

Priešrūkiniai žibintai

Rūko žibintai yra sukurti taip, kad prakirstų rūką ir kitaip nei tolimosios šviesos, kurias atspindi rūkas. Paprastai jie būna dviejų komplektų – priekiniai ir galiniai, kurių jungikliai yra koduojami: gintarinė galinių rūko žibintų ir žalia – priekinių rūko žibintų. Daugumoje automobilių prieš paspausdami arba pasukdami rūko žibintų jungiklį, turėsite įjungti artimuosius žibintus. Jie veiksmingi tik esant rūkui, kitu atveju jie nenaudingi, kadangi šviečia plačiai ir labai trumpą atstumą.

Komentarai išjungti.