Burnos irigatoriaus efektyvumas

Burnos irigatoriaus efektyvumas

Ar burnos irigatorius yra efektyvus tarpdančių valiklis?

Nauji tyrimai parodė, kad burnos irgatorius geriau nei dantų siūlas sumažina kraujavimą ir dantenų uždegimą. Trys tyrimai, kuriuose buvo naudojami trys skirtingi antgaliai, parodė šį poveikį.

2011 m. Atliktas tyrimas parodė, kad purkštuko antgalis ir nauja antgalio konfigūracija su trimis plonais minkštų šerių kuokštais buvo žymiai geresni nei siūlas, mažinantys kraujavimą per dvi ir keturias savaites. Pažymėtina, kad per dvi savaites purkštuko antgalis buvo du kartus efektyvesnis nei siūlas.

Antrasis mokslinis tyrimas patvirtina, kad drėkinimas sumažino kraujavimą iki 93% ir dantenų uždegimą – iki 52% geriau nei siūlas. Šiame tyrime buvo naudojamas purkštuko antgalis, suporuotas su rankiniu arba elektriniu dantų šepetėliu, ir palygintas su rankiniu dantų šepetėliu ir siūlu. Svarbu tai, kad net grupė, kuri naudojo elektrinį dantų šepetėlį, pagerino kraujavimą ir dantenų uždegimą naudojant irigatorių.

dantų siūlas
Dantų siūlo nuotrauka

Trečiajame tyrime 11–17 metų paaugliams, turintiems visas ortodontines priemones, buvo išbandytas naujas ortodontinis antgalis su kūginiu šepetėliu ir palygintas su rankiniu dantų šepetėliu ir siūlu bei tik rankiniu dantų šepetėliu. Po keturių savaičių ortodontinis antgalis pašalino tris kartus daugiau bioplėvelės nei šepetėlis ir tarpdančių siūlas ir penkis kartus daugiau nei šepetėlis. Burnos irigavimas taip pat sumažino kraujavimą efektyviau nei kitos dvi grupės; 26% geresnis už šepetėlių ir tarpdančių siūlų grupę ir 53% geresnis už šepetėlių valymą.

Naudojimas – irigatorius

Burnos irigatorių naudojimas turi nusistovėjusią kraujavimo ir dantenų uždegimo mažinimą. Aštuoni periodonto dantys buvo ištraukti, supjaustyti ir inokuliuoti seilėmis, siekiant užtikrinti, kad visi dantys būtų kolonizuoti prabangiomis kelių milimetrų storio bioplėvelėmis. Dantys buvo apdoroti tris sekundes vidutiniu režimu (70 psi), naudojant purkštuko arba ortodontinį galiuką. Nuskaityti dantų elektroniniai mikrografai parodė, kad apdorotos vietos su bet kuriuo antgaliu pašalino 99% bioplėvelės. Tyrėjai padarė išvadą, kad jėgos, kurias sukuria vandens siurblys su 1200 pulsacijų esant 70 psi, gali žymiai pašalinti bioplėvelę nuo dantų paviršių.

Burnos irigatorius efektyviai pašalina maisto likučius ir apnašas. Tačiau reikia nepamiršti ir kitų burnos priežiūros priemonių, kaip elektrinis dantų šepetukas, burnos skalavimo skystis ir kt. – manoknyga.lt

Komentarai išjungti.