Darbuotojų paieška – žingsniai po pirminės atrankos

Darbuotojų paieška – žingsniai po pirminės atrankos

Darbuotojų paieška – žingsniai po pirminės atrankos

Tarkime, kad pirminė atranka praėjo sklandžiai ir iš daugybės gyvenimo aprašymų buvo atrinkta keletas potencialių kandidatų į poziciją. Kviesti į interviu visus dar būtų ženkliai per anksti, todėl dabar reikia atliki sekantį etapą tam, kad darbuotojų paieška būtų dar efektyvesnė, tai yra telefoninius interviu, kurie padės geriau susipažinti su kandidatais. Kaip šis procesas vyksta?

Paprastai skambučiai prasideda personalo valdymo ar žmogiškųjų išteklių skyriuose, kurių tikslas nustatyti ar kandidatai turi reikiamas savybes ir kvalifikaciją užimti ieškomą poziciją bei atitinka organizacijos kultūra ir vertybes. Be šio žingsnio darbuotojų paieška gali užsitęsti labai ilgai, nes dažniausiai po gyvenimo aprašymo analizių būna atrinktas tikrai ne vienas potencialus darbuotojas. Telefoniniai skambučiai leidžia organizacijoms dar geriau prafiltruoti kandidatų sąrašą ir sumažinti galimas įmonės išlaidas.

Žinoma, kad po to jau seka darbo pokalbiai, kurie priklauso nuo įmonės žmogiškųjų išteklių skyriaus, nes jie suorganizuos vieną, o gal ir keletą interviu tam, kad darbuotojų paieška vyktų efektyviausiai. Dažniausiai tai būna vienas prieš vieną, akis į akį tarp kandidato ir personalo specialisto, kurie iš pradžių daugiau dėmesio skiria patirčiai, buvusioms darbovietėms ir galimybei pradėti darbus aptarti. Žinoma, jeigu yra ieškoma specialisto ar vadovo labai rimtai pozicijai užimti, tai pokalbių su kitais įmonės nariais taip pat nėra atmetama. Jie gali būti net neformalūs, o pasikalbėjimas „Skype“, „Zoom“ programėlėmis ir t.t..

Sekantys interviu dažniausiai būna jau platesnio spektro, pavyzdžiui, interviu tarp kandidato ir kelių personalo specialistų, kurie kiekvienas pasirenka specifinę temą, susijusią su pageidaujamu darbu. Jų metų yra siekiama išsiaiškinti potencialaus ir jau beveik pasamdyto darbuotojo pasiruošimą darbui, būsimą įsiliejimą į komandą ir t.t.. Šiuo darbuotojų paieškos etapu dažniausiai yra pranešama, kad jis buvo atsirinktas iš visų kandidatų ir gali pradėti darbus, ir daugiau nebėra svarstoma ar jį reikėtų pasirinkti. Galutiniai interviu taip pat neretai vyksta jau be personalo atrankos specialistų, o tarp samdomo darbuotojo ir įmonės senbuvių, kurie neretai pateikia užduotį, kurios tikslas pratestuoti darbo pokalbiuose aptartas žinias.

Komentarai išjungti.