Endokrinologas gali padėti išgydyti ne vieną ligą

Dažnai susiduriame su įvairiomis ligomis, kurias gali nulemti skydliaukės sutrikimai. Nors tai labai nedidelis organas mūsų kūne, esantis kaklo srityje, bet jis gali turėti labai didelės įtakos mūsų sveikatai. Reguliariai nesitikrinant šio organo galima uždelsti ligas, tuomet komplikacijos gali būti labai sudėtingos. Skydliaukės veiklą prižiūri ir jos ligas gali nustatyti gydytojas vadinamas – endokrinologu.

Kada reikėtų kreiptis pas endokrinologą?

Jeigu savo kūne pajaučiate tam tikrus pakitimus arba jūsų emocinė būsena staiga pasikeičia, vertėtų pagalvoti apie vizitą pas šį specialistą. Skydliaukės sutrikimo požymiai gali būti:

  1. Juntamas gan reguliarus skausmas bei dusimo jausmas kaklo srityje. Taip pat gali pakisti balso tembras.
  2. Nuolatinis nuotaikų ir emocijų svyravimas ir jis vyksta gan dažnai ir neretai visiškai negalime suprasti kodėl.
  3. Jeigu labai staigiai buvo numestas svoris be jokių pastangų ar dietų laikymosi.
  4. Jeigu per trumpą laiką buvo priaugtas gan didelis kūno svoris, o savo gyvenime jokių kasdieninių įpročių nekeitėte.
  5. Staigiai pradėjo augti plaukai neįprastose kūno vietose, ko anksčiau nepastebėjote.
  6. Jei staiga dideliais kiekiais pradėjo slinkti plaukai.
  7. Jeigu dažnai jaučiatės nepailsėję, mieguisti, sunku susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį į tam tikrus dalykus.

Vizitas pas endokrinologą

Neretai sutrinkant kuriai nors organizmo funkcijai, pirmiausia šeimos gydytojas išrašo siuntimą pas šį specialistą. Kaip žinia, daugelis problemų atsiranda nuo skydliaukės, tad svarbu išsiaiškinti ar spėjimai yra pasiteisinę. Endokrinologas vizito metu užduoda svarbius klausimus, kurie gali būti susiję su su šeimos narių ligomis (būtent su skydliauke), taip pat gali užduoti klausimus apie esamą sveikatą, kaip pavyzdys galėtų būti ar staigiai nepradėjo augti svoris, ar nėra nuotaikų kaitos ir kitus svarbius klausimus. Dažniausiai vizito metu gydytojas rankų pagalba švelniai apčiuopia skydliaukę, kuri yra kaklo srityje. Pajutus pakitimus, gali tekti atlikti ekoskopo procedūrą, kurios pagalba išmatuojama ar ji nėra per daug išsiplėtusi ir kiti svarbūs aspektai. Paprastai visos atliekamos procedūros pas šį specialistą nėra skausmingos, tad baimintis vykstant pas jį nereikėtų.

Endokrinologas nėštumo metu

Kaip žinia, nėštumo metu moters kūnas keičiasi, neretai gali šiek tiek nusilpti. Šiuo laikotarpiu labai svarbus dėmesys turėtų būti skydliaukei. Nes jos pakitimai gali neigiamai paveikti ne tik gimdyvės sveikatą, bet ir kūdikio. Tad bent jau vieną kartą per nėštumo laikotarpį reikėtų pasidaryti kraujo tyrimą, kuris parodytų skydliaukės rezultatus. Jei ji padidėjusi – būtinai reikėtų kreiptis į endokrinologą, kuris atliks detalesnę apžiūra ir skirs reikiamus medikamentus, kurie užkirs kelią didesnėms sveikatos problemoms. Svarbu paminėti ir tai, jei prieš nėštumą nei karto nebuvote profilaktiškai pasitikrinti skydliaukės, o šiuo periodu ji padidėjo ir teko vartoti vaistus, tuomet po gimdymo reikėtų taip pat ją prižiūrėti ir reguliariai tikrintis.