Reklamos internete galimybės šiandien

Pasaulis bei technologijos nenuvaldomai juda į priekį, vis daugiau dalykų tampa skaitmenizuoti, o mechaninius darbus palaipsniui perima įvairūs robotai ir mašinos. Taip pat kinta marketingo veiksniai, strategijos ir valdymas. Tad šiandien norime pakalbėti apie populiarų dalyką – reklama internete. Nuo ko pradėti, kada verta naudoti, koks jos atsiperkamumas?

Išmatuoto naudingumo reklama su didžiausia grąža – Google reklama

Internetinės reklamos, nuo TV ar radijo skiriasi nesunkiai išmatuojama investicine grąža. Tai ypač patogu elektroninėms parduotuvėms, ar paslaugas teikiančioms įmonėms. Kad būtumėte matomi nereikia išleisti dešimčių tūkstančių eteriui, o tai galite padaryti išmaniai optimizuodami reklamos nustatymus. Tai atveria galimybes smulkiam verslui plėstis.

Google reklama neveltui susilaukė tokio didelio susidomėjimo. Vienas didžiausių pliusų, tai jog mokate atitinkamą mokestį už paspaudimą ant Jūsų reklaminio skydelio.O negana to, šiame įrankyje galite gan tiksliai nustatyti, kur, kada ir kam rodyti reklamas. Tad šių galimybių dėka – Jums atsiveria praktiškai visos pasaulio rinkos.

Nuo ko reikėtų pradėti? Google Adwords ir Keyword Planner

  • Neveltui yra senas posakis – devynis kartus pamatavai, dešimtą pjauk. Tas galioja ir su reklamos specifika. Turite puikiai žinoti, kur didžiausias srautas Jūsų pirkėjų yra ( miestas, šalis), kokia amžiaus grupė, lytis, pomėgiai. Beabėjo, konkurencijos lygis, o apie tai pakalbėsime netrukus.
  • Reklamos kainos tikrinimas, rinkos matavimas. Tai padaryti nesunkiai galite Google Keywords planner‘io pagalba. Tereikia užsiregistruoti svetainėje ir įrašyti norimą raktinį žodį. Iškarto galėsite pamatyti koks yra mėnesio paieškų vidurkis Jūsų norimo raktažodžio, koks yra konkurencijos lygis – low – medium – high – very high lygiai. Tad, natūralu, kuo didesnė konkurencija – tuo brangesnė reklama.
  • Reiktų kruopščiai pasiskaičiuoti marketingo biudžetą, kurį galite skirti reklamai.

Svarbus įrankis duomenų analitikai: Google analytics

Google analytics programa. Tai yra išmanus internetinės svetainės skaitliukas, kuriame galite skirstyti duomenis įvairiais pjūviais. Galite palyginti skirtingus mėnesius, dienas, kiek sulaukėte srauto. Iš kur jis atkeliavo, kiek laiko tinklapyje buvo žmonės ir kas labiausiai yra skaitoma, o prie ko reikėtų padirbėti. Čia taip pat svarbus rodiklis: Bounce rate procentas. Bounce – tai reiškia atmetimo procentas, tarkime žmogus atsidarė Jūsų svetainę ir iškarto uždarė. Jei jis yra didesnis nei 50 proc, vertėtų sunerimti ir ieškoti priežasties pačiame tinklapyje. Tai gali būti netvarkingas dizainas, ilgai kraunantis puslapis, ar tiesiog nepatogiai sudėliotas, akį rėžiantis dizainas.

Jei norite optimalios marketingo kompanijos ir geriausių rezultatų, visgi reiktų pagalbos kreiptis į savo srities profesionalus – reklamos agentūra. Taip sutaupysite laiko, kurį reikia skirti įvairių duomenų analizavimui, tinkamai išleisite reklamos pinigus.

Sutiksime, jog visko galima išmokti, tačiau internetinės reklamos labai dinamiškas dalykas, ir reikia su tuo nuolat dirbti, arba nedirbti visai. O kiekvienas dirbame savo darbą, kuriame stengiamės būti geriausi.