Ginekologas turėtų tapti draugu kiekvienai moteriai

Ginekologas turėtų tapti draugu kiekvienai moteriai

Ginekologas turėtų tapti draugu kiekvienai moteriai

Žinome, kad sveikatą turime prižiūrėti visada ir pas gydytojus lankytis reguliariai, nors ir nejaučiame jokių ligos simptomų ir jaučiamės sveiki. Reguliariai vykti pas gydytojus ir atlikti viso organizmo patikrinimą turime bent jau vieną kartą per metus, taip galėdami užkirsti kelią atsirandančioms ligoms. Ne išimtis yra ir ginekologas. Pas jį moterys turėtų lankytis ne vien tik kai ištinka bėdos, bet kai jų dar nėra. Apžiūra leis įsitikinti, kad nėra jokių lytinių organų pakitimų ir toliau bus galima gyventi be jokios baimės.

Kodėl reikia lankytis pas ginekologus?

Atvykus pas ginekologą, ypač, jei lankaisi tame kabinete pirmą kartą gali būti išties nejauku. Bet nereikėtų dėl nieko jaudintis ir į kabinetą žengti drąsiai, nes juk gydytojas dirba savo darbą ir tai jam yra kasdienybė. Atvykus pas ginekologą svarbu išsakyti savo nuogąstavimus, kokios bėdos neramina. O jei atvykote tiesiog pasitikrinti, galite užduoti visus rūpimus klausimus. Kaip žinia, intymios kūno vietos gali turėti daug ligų ir kai kurios gali būti pavojingos netgi sveikatai, jei laiku nebus pastebėti pirmieji jų požymiai. Todėl, kad užkirsti kelią tokiems nemalonumams reguliariai reikia lankytis pas juos, kad apčiuopus bent menkiausią problemą būtų galima ją išspręsti išrašius tinkamus vaistus. Kadangi sveikata yra labai svarbi, ja reikėtų rūpintis atsakingai ir atsikratyti baimių ar nejaukių akimirkų ir atsakingai tikrintis.

Kokias ligas gali diagnozuoti ginekologas?

Yra begalės ligų kurias ginekologas gali atrasti ir padėti jas gydyti:

  1. Ligas, kurios plinta lytiniu keliu;
  2. Pienligę ir bakterinę vaginozę;
  3. Įvairias gimdos ligas;
  4. Įvairias kiaušidžių ligas;
  5. Lytiniuose organuose atsiradusius darinius;
  6. Mėnesinių ciklo ir PMS problemas;
  7. Nevaisingumo problemas;
  8. Įvairius sužalojimus po traumų;
  9. Piktybinius susirgimus lytinių organų srityje.

Amžius, nuo kada pravartu pradėti lankytis pas ginekologą?

Nustatyto tikslaus amžiaus nėra, kiekviena situacija žiūrima individualiai. Kartais, turint lytinių ligų problemų, pas ginekologą reikia apsilankyti ir būnant labai jauname amžiuje. Na, o jei nėra jokių papildomų problemų, pas ginekologą reikėtų pirmą kartą apsilankyti, kai prasideda pirmosios mėnesinės. Tuomet gausite įvairių rekomendacijų, jis galės atsakyti į visus rūpimus klausimus, ko negali padaryti aplinkiniai. Taip pat pas ginekologą reikėtų apsilankyti ir pradedant lytinį gyvenimą, kad jis patvirtintų, jog nėra jokių problemų. Tad šis gydytojas yra labai svarbus, iš mergaitės tampant moterimi ir pradedant lytinį gyvenimą, todėl jis turėtų būti ne paskutinis gydytojų sąraše, pas kurį lankotės labai retai.

Ginekologas ne tik ligų gydytojas

Ginekologai gali ne tik atrasti ir gydyti įvairias ligas, bet ir prižiūrėti nėštumą. Toks gydytojas vadinamas akušeris-ginekologas. Jo vaidmuo laukimo laikotarpyje yra labai svarbus, todėl pas jį reikės lankytis gan dažnai. Jis ne tik prižiūrės jūsų nėštumą, bet ir galės paskirti reikiamas mankštas ar masažus, galės patarti, kur galima lankyti nėščiųjų pamokas, bei atsakys į visus klausimus, kurie siejasi su nėštumu.

 

Komentarai išjungti.