Kaip pasirūpinti savo kraujagyslėmis?

Labai dažnai žmogaus gyvenimo kokybę lemia tai, kaip jis labai savimi rūpinasi. Žinoma, kuo daugiau dėmesio sau pavyks skirti – tuo galite būti ramesnis, kad kasdien jausitės gerai. Lietuvoje labai daug žmonių turi problemų, kurios yra susijusios su kraujagyslėmis. Ir nors džiugu, kad tyrimai ir kraujagyslių chirurgas gali padėti daugelį problemų sutvarkyti, tačiau geriausia iškart gyventi tinkamai, kad tos ligos nebūtų Jūsų gyvenimo palydovas.

  • Daugiau judėjimo

Žmogui reikia daugiau judėti. Tai yra faktas. Tikrai nereikia labai aktyviai sportuoti, kad riek Jūsų kraujagyslės, tiek visas kūnas būtų sveikesnis. Tačiau net ir kasdieniai darbai, tvarkymasis – daro stebuklus. Ne tik padeda geriau jaustis fiziškai, tačiau dažnai ir psichologiškai. Šiuo metu daugelis žmonių renkasi įprotį, kai sportuojama labai aktyviai kartą per savaitę, tačiau likusias dienas gulima ant sofos. Tai yra labai blogas režimas, kuris galiausiai Jūsų sveikatai padarys neigiamą įtaką.

  • Tinkamas KMI

Ne tik Jūsų kraujagyslėms, tačiau ir Jūsų širdžiai, taip pat ir Jūsų sąnariams bei kitoms kūno vietoms labai reikia, kad Jūsų svoris būtų ne per didelis. Kadangi šiuo metu žmonės dažnai ne tik per mažai juda, tačiau ir per daug valgo – jų KMI yra labai didelis ir dėl to jiems tampa kur kas sunkiau atlikti daugelį darbų, galiausiai, dėl to kraujagyslės bei kito kūno vietos tampa labai apkrautos. Svarbu, kad Jūsų KMI būtų tinkamas, kadangi taip galima išvengti rimtų sveikatos problemų.

  • Subalansuotas gyvenimo ritmas

Galiausiai, reikia rūpintis ne tik savo kūnu, tačiau taip pat ir siela. Tokiu atveju galėsite būti tikras, kad jokios ligos Jūsų nekankins. Žinoma, tai nėra paprasta, tačiau galiausiai gyvensite sveikiau, kadangi tai bus Jūsų rutina. O viskas prasideda nuo meilės sau.

Daugeliui žmonių atrodo, kad reikia rūpintis tik savo kūnu, kad jis būtų sveikas. Tai nėra visiškai tiesa. Reikia skirti dėmesio ir savo sielai. Tuomet žmogus bus visapusiškai laimingas ir tai net lems, kad Jūsų kraujagyslės bus sveikos.

Unavita.lt