Kraujo tyrimai: pasiruošimas procedūrai

Kraujo tyrimai: pasiruošimas procedūrai

Jeigu Jūsų asmeninis gydytojas rekomenduoja ar paskiria kraujo testą, ar neužsimena apie jam reikalingą pasiruošimą, reikėtų jų pasiteirauti ar bus reikalingas protarpinis badavimas. Dažniausiai tai nėra būtina ir gali apribotas tik specifinio maisto vartojimas, pavyzdžiui, mėsos ar daržovių bei kai kurių vaistinių preparatų, nes visa tai gali neigiamai paveikti tyrimo rezultatus. Todėl reikia visada laikytis gydytojo pateiktų rekomendacijų.

Tarkime, kad buvo liepta kažkurį laiko tarpą iki testo nevalgyti. Pastarasis priklauso nuo tyrimo sudėtingumo. Paprastesni kraujo tyrimai dažniausiai apsiriboja maisto ribojimu iki aštuonių valandų, o tuo tarpu sudėtingesni reikalauja dvylikos valandų protarpinio badavimo. Norint išvengti nemalonumų dienos bėgyje, reikėtų tokias procedūras susiplanuoti kaip įmanoma anksčiau. Miego periodas taip pat skaičiuojasi, tačiau atsikėlus reikia nepasiduoti pagundai pavalgyti ar atsigerti kavos. Žinoma, kad skysčių vartojamas šiuo atveju nėra taip smarkiai apirbotas, o vandenį gerti yra net rekomenduojama. Kavai reikia pasakyti griežtą „ne“, nes ji ganėtinai nesunkiai gali pakoreguoti testo rezultatus, todėl kad joje yra gausu kofeino bei augalų dalelių likučių. Kitas svarbus aspektas yra tas, kad kava neigiamai veikia šlapimo pūslę, tai reiškia – skatina dehidrataciją. Kuo labiau išsekintas organizmas, tuo sunkiau seselei ar kitam sveikatos priežiūros specialistui bus atrasti veną. To pasėkoje kraujo tyrimai gali tapti nemalonia procedūra ne tik jiems, bet ir Jums patiems.

Kai kurioms procedūroms, ypač toms, kurios yra susijusios su kepenų ar skydliaukės tyrimais, gali prireikti visai parai atsisakyti alkoholio, o jo perdozavimo pėdsakai organizme gali pasilikti net keletą dienų. Todėl jeigu turite kažkokių neaiškumų dėl alkoholinių gėrimų, geriau pasikonsultuokite iš pradžių su savo daktaru. Taip pat vertėtų pasiteirauti dėl rūkymo, nes gali būti, kad jis taip pat bus nerekomenduotinas.

Vandenį vartoti nėra draudžiama, nebent sveikatos priežiūros specialistas pasakytų kitaip. Kadangi tai nėra speciali operacija, kurios metu yra būtina būti išvalytu skrandžiu, tai ir nėra reikalaujama griežtai atsisakyti visų gėrimų, tačiau reikėtų privengti bet kokių paskaninimų (saldiklių ar net citrinos).

Kadangi kraujo tyrimai kartais reikalauja specialaus pasiruošimo, todėl plačiau apie juos rekomenduojame pasiskaityti čia: https://www.testamide.lt

 

 

Komentarai išjungti.