Kam reikalinga verslo valdymo sistema

Kam reikalinga verslo valdymo sistema

Kiekvienas verslas ateina į tokį vystymosi tašką, kai prireikia kvalifikuotos pagalbos su einamiausiais procesais – klientais, užsakymais, finansų srautais, darbuotojais. Paprastai tuo užsiima įmonės vadovas, tačiau akivaizdu, kad 25 valandų paroje nėra, o beprotiški informacijos kiekiai ir tempas nė kiek vystyti verslo nepadeda, priešingai, gali kilti labai rimtų nesklandumų. Čia yra būtent tas taškas, kai verslo valdymo sistema gali sunormalizuoti įmonės darbą ir užtikrinti tolygų jos vystymąsi ir plėtrą.

Kaip veikia verslo valdymo sistema

Verslo valdymo sistema (angliškai ERP – Entrprise Resource planning) yra specializuota programinė įranga, diegiama įmonės kompiuteriuose arba pasiekiama „debesyje“ – kaip koks Gmail el. paštas arba Zoom vaizdo pokalbiai. Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad verslo valdymo sistemos masiškai migruoja į „debesį“, kad būtų pagerintas naudojimosi būdas, stabilumas ir duomenų apsauga.

Verslo valdymo sistemą sudaro kelios skirtingos programos, kurios reikalingos kiekvienai įmonei individualiai pagal jų darbo poreikius. Pavyzdžiui, jei įmonė užsiima prekyba internetu, greičiausiai bus reikalinga sandėlio programa, taip pat logistikos programa, užsakymų valdymo programa, klientų aptarnavimo programa, finansinių įplaukų stebėjimas. Kavinei reikalingos kiek kitokios verslo valdymo sistemos dalys, todėl vienos universalios sistemos nėra.

Verslo valdymo sistemos pagrindas – duomenų surinkimas, perdavimas, integravimas ir analizė. Kad darbas vyktų operatyviai, viskas turi būti atliekama realiu laiku, nesvarbu, kuriame mieste įmonė dirbtų. Ieškantiems kokybiškų sprendimų savo verslui – kviečiame kreiptis į Dineta.eu.Labai paprastas pavyzdys – įmonė turi 3 parduotuves skirtinguose miestuose Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Panevėžyje taip pat įsikūręs įmonės sandėlis, kuriame laikomos atvežamos prekės. Vadybininkas užsakė 5 tam tikras prekes, jos atkeliavo į sandėlį. Kai tik sandėlininkas pažymėjo, kad prekės gautos, jos automatiškai atsirado ir įmonės internetinėje parduotuvėje. Kažkas užsakė 3 prekes internetu. Po kelių valandų, parduotuvė Kaune gavo dar 1 prekės užsakymą. Į parduotuvę Vilniuje atėjo klientas ir pradėjo teirautis, ar galima įsigyti 3 prekes. Kadangi visur veikia verslo valdymo sistema, pardavėjas Vilniuje iš karto pamatė, kad iš 5 užsakytų prekių neparduota yra tik 1, nes kitos jau yra rezervuotos. 

Kaip visa tai atrodytų be verslo valdymo sistemos? Kiekvienas pardavėjas turėtų skambinti sandėlininkui ir suderinti kiekvienos prekės užsakymą ir pristatymą. Sandėlininkas turėtų atsiversti užrašus, kuriuose jis pasižymi, kokios prekės užsakytos ir paruoštos kurjeriui. Taip prekyba truktų labai ilgai, o nepasitenkinimo dėl laiku nepristatytų prekių būtų tikrai nemažai.

Verslo valdymo sistema pagreitina darbą

Verslo valdymo sistema yra skirta padėti darbuotojams atlikti tam tikras užduotis greičiau ir efektyviau. Maža to, kai kurie procesai automatizuojami, todėl viskas daroma kompiuterio, o ne darbuotojo. Pavyzdžiui, užsakius prekę internetu, el. laiškas nusiunčiamas automatiškai, pardavėjas jo rašyti nuo nulio neturi…

Kai darbuotojai nešvaisto laiko elementarioms užduotims, jie gali parduoti daugiau, nebekyla daug streso dėl galimų klaidų, darbe atmosfera yra energinga ir produktyvi.

Vadovai taip pat turi savo naudos, bet apie tai – kitame straipsnyje.

Komentarai išjungti.