Vasarinės padangos: Kaip pasirinkti tinkamą dydį ir modelį

Vasarinės padangos: Kaip pasirinkti tinkamą dydį ir modelį

Vasarinės padangos yra svarbi saugos įranga, kurios nereikėtų pamiršti, kai kalbama apie jūsų transporto priemonės veikimą ir patikimumą. Tačiau kaip pasirinkti tinkamas vasarines padangas savo automobiliui? Ar būtina turėti tam tikrus  apkrovos, rato dydžio, kelių sąlygų ar prekinio ženklo modelius? Šiame straipsnyje išsamiai išnagrinėsime visus šiuos aspektus ir duosime jums naudingų patarimų, kaip išsirinkti savo transporto priemonės padangas.

Tinkamas pasirinkimas: kas svarbiausia?

Automobilių gamintojai dažniausiai nurodo tinkamą padangų dydį ir modelį. Be to, dauguma padangų gamintojų siūlo savo puslapiuose paieškos reikšmių, kuriomis galite pateikti savo automobilio markę ir modelį bei gauti rekomendacijas dėl tinkamų padangų. Svarbu suprasti, kad vairuojant automobilį su netinkamomis padangomis gali kilti saugumo klausimų. Todėl rekomenduojama vadovautis automobilio gamintojo rekomendacijomis.

Ratlankio dydis taip pat yra svarbiausias pasirinkimo kriterijus. Pagal juos turite taikyti padangų išmatavimus. Gamintojas paprastai nurodo reikiamus matmenis ant padangos šoninės sienelės. Svarbu, kad šie skaičiai atitiktų automobilio gamintojo nurodytus skaičius ir neviršykite jų.

Reikia atkreipti dėmesį į keliamą apkrovą, apie kurią padangų gamintojai rašo savo kataloguose. Jie nurodo keliamos apkrovos galią, priklausomai nuo transporto priemonės tipo. Jei jūsų automobilis dažnai veža sunkius krovinius ar turite keleivių, verta apsvarstyti padangų su didesne apkrova pasirinkimą.

Vairavimo sąlygos yra dar vienas svarbus aspektas

Važiuojant sausu keliu, įprastomis oro sąlygomis, daugiausia dėmesio skiriama saugai ir komfortui. Tačiau glaudžiai reikia atsižvelgti į padangų, kokybę, kuri priklauso nuo jų modelio. Patarimas – važiuojant automobiliu po lietaus ar slidžiu keliu, rekomenduojama pasirinkti padangas, kurių modelis yra tam pritaikytas, kad būtų užtikrinta patikima trauka.

Galite rinktis tarp ECO padangų, pritaikytų automobilių ekonomikai, sportinio tipo padangų, skirtų didesnei automobilio traukai. Kai renkatės padangas savo automobiliui, rekomenduojama rinktis pagal savo vairavimo būdą ir keliamus reikalavimus

Truputis informacijos apie padangų tipus

  • ECO padangos sukurtos taip, kad degalų sąnaudos būtų kuo mažesnės, tačiau jos taip pat užtikrina gerą sukibimą ir mažą pasipriešinimą riedėjimui, todėl pagerina automobilio valdymą ir kartu taupo degalus.
  • Premium kokybės padangos paprastai yra brangesnės, tačiau dėl geresnio sukibimo su kelio danga, geresnio valdymo ir ilgaamžiškumo jos yra vertos papildomų pinigų.
  • Sportinės padangos pasižymi geresniu sukibimu ir geresnėmis savybėmis posūkiuose važiuojant didesniu greičiu, tačiau jų degalų sąnaudos paprastai būna didesnės.

Gpadangos.lt padangų parduotuvė siūlo platų žinomų prekės ženklų, tokių kaip “Bridgestone“, “Continental“, “Michelin” ir “Pirelli”, vasarinių padangų asortimentą.

Komentarai išjungti.