Kas yra kvercetinas? Kokia jo nauda?

Kas yra kvercetinas? Kokia jo nauda?

Kvercetinas – antioksidantas nuo peršalimo ir nuo vėžio

prevent onco
Tekstą parengė PreventOnco.lt portalo vadovė

Artėjančiam rudens sezonui, kuris šiais metais kelia ypač didelį gyventojų susirūpinimą sveikata dėl koronaviruso plitimo, organizmą svarbu paruošti iš anksto. Vienas iš būdų sustiprinti organizmo atsparumą infekcijoms – aprūpinti jį antioksidantais. Kaip dauguma žino, antioksidantai yra vitaminai C ir E, selenas ir cinkas. Visai neseniai, mokslininkai ištyrė itin stiprių antioksidacinių savybių turinti bioflavanoidą kvercetiną. Kvercetinas, tai augalinis flavanoidas, esantis vaisių ir daržovių pigmente. Tai augalų pigmentas, kuris ne tik suteikia augalams spalvą, bet ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio – vėjo, lietaus, saulės.

Tam, kad  aprūpintume organizmą atitinkamu kiekiu bioflavanoidu kvercetinu, mums reikėtų kasdien suvalgyti neaprėpiamą kiekį obuolių, vynuogių, brokolių ar raudonųjų svogūnų. Kadangi tai padaryti neįmanoma, o ir pats kvercetinas organizme nepasigamina, buvo sukurtas išgrynintas maisto papildas kvercetinas.

COVID-19 prevencijai

Kvercetinas labai naudingas koronaviruso gydymo eigoje, nes jo dėka aktyvuojamas cinkas ląstelėje, kas stabdo viruso dauginimasi. Taigi, jis gali ne tik padėti greičiau sveikti ir stiprinti imunitetą, bet ir sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžinių susirgimų riziką. Kvercetinas organizme veikia kaip antioksidantas. O pagrindinė antioksidantų funkcija – apsaugoti organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.

Laisvieji radikalai yra nestabilios molekulės, natūraliai susidarančios žmogaus organizme. Nedidelė laisvųjų radikalų koncentracija yra būtina ląstelėms funkcionuoti tinkamai, tačiau didesni šių molekulių kiekiai gali pažeisti ląsteles ir paskatinti tokių ligų kaip vėžys, aterosklerozė, artritas, diabetas, taip pat širdies ligų progresavimą, senėjimo procesus. Dėl tokių veiksnių, kaip rūkymas, stresas, alkoholio vartojimas ar uždegimas, suintensyvėjusi laisvųjų radikalų gamyba organizme gali susilpninti imuninę sistemą, kuri tuomet tampa nepajėgi apginti organizmo nuo infekcinių susirgimų.

Kvercetino nauda yra kelis kartus didesnė už vitaminą E. Ypatingai geras kvercetinas yra maisto papilde su cinku ir vitaminu C. Įprasta jo dozė per dieną yra apie 500 mg, kai kuriais atvejais galima vartoti ir 1000 mg per dieną.

Nustatyta, kad kvercetinas pasižymi antihipertenzinėmis, kraujagysles plečiančiomis savybėmis, mažina mažo tankio lipoproteinų koncentraciją kraujyje, todėl yra naudingas žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.

kvercetinas

Kvercetino nauda organizmui

  •  Mažina uždegimą kūne – slopina laisvuosius radikalus ir jų sukeltą oksidacinį stresą, kovoja prieš alergijas – kvercetinas balansuoja histamino išskyrimą, todėl vienu metu histaminų daug neišsiskiria, tai sumažina visus alergijos simptomus. Jis palaiko gerą širdies būklę ir kraujotaką – taip pat dėl antioksidacinės veiklos apsaugo širdį, palaiko sveikas kraujagysles ir gerą kraujotaką, mažina cholesterolį ir trigliceridus, aukštą kraujospūdį. Kvercetinas padeda mažinti skausmą – slopina artritinio tipo skausmą, kvėpavimo takų, prostatos ir šlapimo pūslės infekcijų sukeltą skausmą, taip pat šiek tiek pakelia energijos lygį ir fizinę ištvermę, naudingas sportininkams.
  • Gali padėti kovoti prieš vėžį – mažina vėžio riziką, slopina vėžinių ląstelių proliferaciją, mažina mutacijų tikimybę. Taip pat palaiko gerą odos būklę – kvercetinas blokuoja įvairių citokinų išskyrimą. Tai naudinga, nes šie sukelia uždegimines odos reakcijas.
  • Apsaugo kepenis – šis bioflavanoidas turi savybių, padedančių apsaugoti kepenis, padeda atstatyti kepenims padarytą žalą, skatina fermentų veiklą. Beje, šis bioflavanoidas kvercetinas apsaugo prieš neurologinius sutrikimus – Senatvinę demensiją, Alzheimerį, Parkinsoną – dėl to, kad mažina oksidacinį stresą ir uždegimo procesus smegenyse.

Maisto papildą Kvercetino B5 kompleksas „Quercetin B5 Plus Complex” galite įsigyti internetinėje parduotuvėje www.preventonco.lt. Šio maisto papildo sudėtyje esantis vitaminas C padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, pantoteno rūgštis padeda palaikyti normalią steroidinių hormonų, vitamino D ir kai kurių neuromediatorių sinezę ir apykaitą. Internetinėje parduotuvėje įsigysite ne tik pačius kokybiškiausius maisto papildus ir vitaminus, bet ir galėsite pasikonsultuoti su gydytoju endobiogeniku.

 

Straipsnis patalpintas manoknyga.lt portalo komandos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *