Kokį kameros tipą rinktis ? IP, analoginės ar Wi-fi ?

Kokį kameros tipą rinktis ? IP, analoginės ar Wi-fi ?

Šiai dienai popiliariausi kamerų tipai yra šie : Analoginės, IP, bei Wi-Fi. Pagal esamą situaciją – ar tai naujas kamerų diegimas, ar keičiama visa sitema, ar tik viena kamera – reikėtų parinkti Jums tinkamą kameros tipą.

Analoginės kameros – Pakankamai sena technologija, kuri po truputi jau išeina iš rinkos. Gerokai prastesnė raiška lyginant su IP kameromis ir vaizdo raiška matuojama TV eilutėmis kurios trumpinamos kaip TVL. Vienos iš populiariausių raiškų yra 700 ir 1000 TVL. Kameros jungiamos koaksaliniu kabeliu, arba keitiklių pagalba galim konvertuoti į UTP. Įrenginiai prie kurių jungiamos kameros vadinami DVR.

IP kameros – Tai šių dienų standartus atitinkanti technologija, kuri montuojama visuose naujuose objektuose. IP kameros išgauna daug didesnį detalumą lyginant su analoginėmis ir jų raiška matuojama megapikseliais. Vyrauja 1MP, 2MP, 3MP, 4MP, 6MP, 8MP kameros. Žiūrint paskutinių metų tendencijas didžiają rinkos dalį užima 4MP ir 8MP kameros. Kameros jungiamos Ethernet laidais prie NVR įrašymo įrenginio. Aukštesnės klasės kameros turi PoE funkciją, kuri leidžia maitinimą perduoti tuo pačiu kabeliu. Užmaitinti kameras galima tiek naudojant NVR su PoE funkcija, tiek naudojant komunikatorių, kuris turi PoE išėjimus.

WiFi kameros – Tai kameros turinčios WiFi funkciją ir galinčios jungtis į tinklą nuotoliniu būdu. Privalumas – nereikia vesti informacijos perdavimo kabelių, bet Wifi ryšys turi būti stabilus ir pakankamai stiprus, kad nebūtų trikdžių. Yra ir Wifi kamerų su akumuliatoriais, tokiu atveju galima išvengti ir maitinimo laidų. Betkokiu atveju visuomet patikimiau vesti laidus, bet jei tam nėra galimybės – tuomet rinkitės WiFi kameras.

Kameros su SIM kortele – kameros kurios gali veikti su SIM kortele ir GSM dažniu perduoti informaciją. Puikiai tinka ten kur nėra jokios galimybės turėti internetą. Kaikurios iš šių kamerų turi ir akumuliatorius, taigi leidžia stebėti vaizdą visiškai be jokių laidų – nei maitimo, nei tinklo. Beabejo didžiausias minusas – jog kamera ankščiau ar vėliau, bet išsikraus ir ją reikės pakrauti. Saulės panelės Lietuvoje pajėgios krauti kameras tik šiltuoju sezonu, todėl 100% patikimumo ir visus metus veikianti kamera Lietuvos sąlygomis dar nėra sukurta.