Patarimai kaip greičiau susirasti darbą

Kuris laikas nerandate norimo darbo?

Kartais, gyvenime nutinka neplanuoti dalykai, kuomet turime pakeisti turimą darbą, arba esame atleidžiami iš esamojo. Tai yra gyvenimo dalis, tad nereikėtų per daug dėl to nerimauti, o tiesiog imtis veiksmų darbo paieškoje. Pasidalinsime paprastais, tačiau ne visiems žinomais patarimais, kaip greičiau susirasti norimą darbą. Kokių veiksmų imtis, kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kokios savybės svarbios darbdaviams.

Tad nuo ko pradėti? Kokios dažniausiai daromos klaidos?

  1. Darbo skelbimai internete.  Kaip bebūtų tai vienas ir pagrindinių aktyviausių būdų paieškose ir beabėjonės tai pirmas dalykas, kurį turite padaryti. Nepriklausomai nuo Jūsų ieškomos darbo pozicijos, reikia patikrinti visus įmanomus darbo skelbimų portalus. Dažniausia klaida, yra kuomet žmonės tikrina tik gerai žinomus ir išreklamuotus portalus. Turite suprasti, jog ne visos įmonės gali sau leisti brangius skelbimus, juolab kuomet yra nemokamų alternatyvų. Ypatingai jeigu kalbame apie sezoninius darbus, ar ne pilno etato darbo pasiūlymus.
  2. Jei jau spėjote patikrinti didžiąją dalį interneto puslapių, tuomet galima pereiti prie antrojo žingsnio. Tai susisiekti su Jus dominančia įmone tiesiogiai. Tereikia pasiruošti gražų prisistatymą, tvarkingą CV. Siųsti galima net ir tada, kuomet nėra paskelbtos darbuotojo paieškos. Įmonės tokius siųstus CV archyvuoja, ir darbą Jums gali pasiūlyti net ir po kurio laiko.
  3. Taip pat efektyvus būdas – tai patalpinti savo skelbimą – jog ieškote darbo. Rašant skelbimą rekomenduojame kuo detaliau paminėti savo norimą poziciją, atlygį, darbo specifiką, ar kitus pageidavimus. Daugelis žmonių į šį metodą numoja ranka, tačiau visos priemonės yra pateisinamos siekiant tikslo, turbūt su mumis sutiksite?

Kokios klaidos atbaido potencialius darbdavius?

  • Netvarkingai ir su klaidomis užpildytas CV ar motyvacinis laiškas, ar darbo skelbimas. Net jei ieškote ir nekvalifikuotos darbo jėgos, su rašymu susiduriate retai, rekomenduojame susirasti pažįstamą žmogų kuris padėtų patikrinti tiek stiliaus, tiek gramatines klaidas.
  • Jūsų pateikiama informacija turi būti aiški ir konkreti. Nereikalingas daugžodžiavimas, o reali informacija. Kaip pavyzdį galime pateikti nebūtina į CV traukti tokias keletos savaičių vasaros darbus, kurie nėra susiję su Jūsų pageidautinomis pareigomis.
  • Darbo pokalbiai. Nepatartina į juos vėluoti be pateisinamos priežasties, nevertėtų per daug aukštai save iškelti, tačiau ir nenuvertinti. Patariame būti savimi, o ne ką nors vaidinti. Kalbėti aiškiai, pasitikėti savimi. Savimi nepasitikintys kandidatai retai kam reikalingi. Nežadėti tų dalykų, kurių negalite padaryti.